18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

Na początku sezonu kartingowego poznaliśmy dwóch przyjaciół. Nie wychowali się razem na podwórku ale poznali się kilka lat temu na zawodach kartingowych. Po dwóch latach przerwy znów postanowili razem spotkać się na torze kartingowy. Tym razem wybór padł na puchar Rotax MAX Challenge Poland.

Jakub Korbela i Maciej Ryfa, bo o nich mowa, to dwóch dobrych przyjaciół. Ich wspólne zainteresowania to motosport.

Redakcja PK: Skąd pomysł na wspólne ściganie się, jak długo to robicie?

JK: Pomysłu na wspólne ściganie się tak na prawdę nie było! W 2011 roku spotkaliśmy się z Maćkiem na europejskim finale Rok’a. Obaj jechaliśmy w kategorii JUNIOR. Od słowa do słowa i Maciek znalazł się w zespole, w którym kiedyś się ścigałem. Rok później razem przejeździliśmy cały sezon w jednej kategorii, tym razem już w tym samym zespole. Można powiedzieć że bardzo się ze sobą zżyliśmy. Szkoda że Maciek odpuścił sobie  dwa kolejne sezony. Ścigałem się sam, natomiast byliśmy w ciągłym kontakcie. Dopiero na początku 2015 roku namówiłem Maćka żeby wystartować w pucharze RMC w projekcie który stworzyłem – Kart Trening System.

PK: Wspomniałeś  o swoim projekcie Kart Trening System (KTS), może powiesz coś więcej o nim?

JK: KTS to przede wszystkim zespół oferujący treningi wyczynowym sprzętem kartingowym z profesjonalnym instruktażem dla początkujących kierowców ale także profesjonalna obsługa zawodników podczas zawodów. Chcemy pokazać nowym ludziom że dysponując niewielkim budżetem również można się ścigać i rozwijać swoją pasję.

PK: Wracają do Was, zawsze jesteście dobrymi kumplami?

JK: No nie do końca. Nasza przyjaźń kończy się na torze wyścigowym. Tutaj rywalizujemy z zawodnikami z całej stawki, równie między sobą. W końcu każdy chce wygrać i być pierwszy.

PK: A po za zawodach?

JK: Po zawodach zapominamy o tym co się działo na torze i wspólnie analizujemy nasze przejazdy. Po każdym treningu oglądamy nagrane filmy i dyskutujemy o błędach, o tym co można poprawić. Nie musimy nic ukrywać przed sobą. Zawsze któryś z nas pojedzie lepiej lub gorzej ale to nie powód żeby się na siebie gniewać.

PK: Czy ten sezon Rotaxa jedziecie aby zdobyć podium czy może przygotowujecie się do następnego sezonu?

MR: Ten sezon to nie tylko trening ale i walka. W końcu po to się ścigamy. Po 2 letniej przerwie postanowiłem znów wrócić i co nie co powalczyć. Mam nadzieję że uda się zdobyć pudło w pucharze. Jednak stawka w kategorii Senior, w której startujemy w tym sezonie jest na wysokim poziomie.

JK: Jak już kolega wspomniał jedziemy na całego. Karting to poważny sport ale i dobra zabawa. W ten sposób można nie tylko się czegoś nauczyć ale i odreagować codzienny stres.

PK: Zauważyłem że sporo zjadacie Pizzy i to na noc? Czy to zdrowo?

JK: Nie wiem czy zdrowo. Jemy pizze bo lubimy. Dzięki temu że na noc się najadamy, rano nie musimy nic jeść i mamy siłę prowadzić gokarta. Nie wyobrażam sobie jazdy przy takich przeciążeniach z pełnym żołądkiem.

PK: Mam nadzieję że będziemy spotykać się przez cały sezon RMC.

MR:  Jeśli tylko budżet pozwoli, chcemy pojechać cały puchar Rotax.

PK:  Życzymy powodzenia i samych pierwszych miejsc.

MR: Nie dziękujemy.

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl