21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Trzech zawodników w pierwszej piątce kategorii Micro Max podczas Rotax Max Challenge Europy Środkowo - za polskim zespołem świetny występ na torze Speedworld w austriackim Bruck.

Rywalizację w kategorii Micro Max zdominowali Filip Matejczyk, Jerzyk Spinkiewicz i Bartek Piekutowski. Plasowali się oni w czołówce od początku zawodów. W czasówce drugi był Bartek, trzeci Filip, a czwarty Jerzyk. W pierwszym finale na 2. miejscu dojechał Jerzyk, trzeci był Filip, a piąty Bartek. W drugim wyścigu Matejczyk poprawił się o jedną pozycję, Spinkiewicz przyjechał czwarty, a Piekutowski ponownie piąty.

"To mój najlepszy występ w karierze. Po raz pierwszy w życiu stanąłem na podium i to od razu na II miejscu. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, zwłaszcza, że pogoda nam nie pomagała: treningi odbywały się w deszczu, a wyścigi były na suchym torze. Lubię jeździć w deszczu i na treningach osiągałem już bardzo dobre czasy. Na szczęście dwa tygodnie przed zawodami trenowaliśmy w Bruck’u jazdę na suchym torze i to mi się przydało w wyścigu. Trochę się denerwowałem, ale poszło dobrze. Już w Starym Kisielinie startowałem z I linii i staram się do tego przyzwyczaić" – powiedział po swoim świetnym występie Jerzyk Spinkiewicz.

Dobrze w swoim drugim wyścigu w Seniorach jechali Michał Stępiński i Maciej Chrupek. Ten pierwszy ostatecznie zajął 11. miejsce po 20. pozycji w kwalifikacjach i 14 w przedfinale. Maciej był 16., zaczynając od 8 czasu i 17. pozycji w przedfinale.

Treningowo w kategorii DD2 Masters jechał Tomokazu Kawase, który również znalazł się na podium – na 2. pozycji!

"Jestem bardzo zadowolony z postępów osiąganych przez naszych kierowców w Bruck, szczególnie z zawodników Micro Max. Widać, że nasza ciężka praca zimą i wiosną dała efekt i robią oni duży progres" – mówi Karol Dąbski.

Kolejnymi zawodami dla UNIQ Racing będzie Rotax Max Eurochallenge na torze Castaletto we Włoszech. Pojadą w nim Karol Dąbski, Maciej Chrupek, Tomokazu Kawase i Michał Stępiński.

Informacja prasowa Zdjęcie: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl