12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

Świeżo upieczony Mistrz Polski Młodzików w kartingu, Karol Pasiewicz znów potwierdził świetną dyspozycję zgarniając komplet zwycięstw podczas siódmej i ósmej rundy Rotax Max Challenge Poland. Po zawodach na Torze Poznań w Przeźmierowie, 9-letni łodzianin awansował na pozycję wicelidera punktacji kategorii Micro Max.

W sobotnich kwalifikacjach do siódmej rundy Pasiewicz prowadził na 2 minuty przed końcem, ale jego czas udało się przebić koledze z zespołu V-Kart, Marcelowi Kucowi o zaledwie 3 tysięczne sekundy. Jednak metę biegu przedfinałowego jako pierwszy minął Karol o blisko sekundę szybciej niż Marcel. Dubletu nie udało się powtórzyć w finale, gdzie ponownie zwyciężył Pasiewicz, ale kierowców V-Kart przedzielił Oliwier Pyłka.

Topowa forma Karola trwa #1

W niedzielnej czasówce ponownie pole position przypadło Kucowi. Karol był na tyle szybki, że nie mógł uczepić się w tunelu aerodynamicznym żadnego z kierowców, tracąc oprócz tego ułamki sekund na wyprzedzanie wolniejszych kierowców. W konsekwencji nie udało się złożyć jednego bardzo szybkie kółka. Start z piątego pola nie przeszkodził mu jednak w odniesieniu zwycięstwa. Ruszający obok łodzianina w trzecim rzędzie Karol Kręt minimalnie zaspał na starcie, a Oliwier Pyłka zaliczył kontakt z Mateuszem Lenartem, opuszczając na chwilę tor. W efekcie już na trzecim zakręcie był drugi, a pod koniec biegu przeprowadził skuteczny atak na Kuca i nie oddał prowadzenia do mety. W ostatnim biegu finałowym już spokojnie kontrolował sytuację zdobywając komplet punktów.

Perfekcyjny weekend dał Pasiewiczowi awans na drugie miejsce w klasyfikacji sezonu Micro Max i wszystko wskazuje na to, że to maksimum, co może udać się w tym roku. Pechowa pierwsza połowa sezonu sprawiła, że Marcel Kuc odskoczył od Karola i reszty stawki z dużą przewagą, a szanse na jego wyprzedzenie są już tylko matematyczne. Nie mniej dla zawodnika wspieranego przez topowe marki z branży spawalniczej (Kemppi, Hypertherm, Viktoria) zapowiada się już na drugi rok z rzędu z trofeum topowej serii kartingowej (w 2014 Pasiewicz zdobył 2. miejsce w Rok Cup Poland w klasie Baby Rok).

Informacja prasowa Zdjęcia: media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl