19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

W miniony weekend na radomskim torze odbyły się ostatnie dwie rundy Rotaxa, będące jednocześnie ostatnimi zawodami w sezonie 2015 w Polsce. Bambini Racing reprezentowało trzech kierowców: Kacper Rogala i Jonathan Madden, w kategorii Micro Max oraz Janek Grabowski w Baby Challenge. W treningach przed zawodami uczestniczyli również zawodnicy, którzy „na codzień” jeżdżą w serii Rok Cup Poland: Janek Przyrowski, Kacper Turoboyski i Piotr Czaja.

Już podczas treningów zarówno Jonathan , jak i Kacper pokazali, że będę się liczyć w 24 osobowej stawce Micro Max. Podczas sobotniego warm- upu Rogala uzyskał znakomity 2 czas, tracąc do lidera 0,004 sek. , w treningu oficjalnym natomiast 8 pole do startu w finale 1. Madden „wyjechał” bardzo dobry 11 czas.

W przedfinale, który odbył się w ulewnym deszczu Kacper dojechał na miejscu 6, Jonathan natomiast nie ukończył wyścigu. Po finale 2 (Kacper P7, Jonathan P13) kierowcy zostali sklasyfikowani kolejno na 6 i 15 miejscu.

W niedzielę czekało na nas mnóstwo emocji, za sprawą Kacpra. który konsekwentnie od porannej „czasówki” podjął walkę z „czubem” stawki. Czasówka P4, finał 1 - P3, chwilami będąc liderm. W finale 2 Kacper wysunął się na prowadzenie po znakomitym starcie, niestety incydent z udziałem innego zawodnika pozbawił kierowcy podium, gdyż wypadł z toru i po powrocie zdołał powrócić na pozycję dwunastą. Ostatecznie młody kierowca ukończył niedzielną rundę na miejscu 7.

BAMBINI RACING NA OSTATNICH RUNDACH ROTAXA W RADOMIU #1

Jonathan Madden nie miał również szczęścia w X rundzie RMC. Uzyskując 17 czas w treningu oficjalnym finał 1 zakończył na miejscu 18, a drugi na miejscu 17 kończąc całą rundę na 19 pozycji.

Nasz najmłodszy kierowca Janek Grabowski uczestniczący w pokazach Baby Challenge znakomicie poradził sobie zarówno w sobotniej, jak i niedzielnej rundzie podczas zmiennych warunków pogodowych. Zaczynający niedawno swoją przygodę z kartingiem kierowca z wyjazdu na wyjazd jechał coraz lepiej.

BAMBINI RACING NA OSTATNICH RUNDACH ROTAXA W RADOMIU #2

Podsumowując ostatnie zawody RMC dużo nas nauczyły i dały przekonanie,ze w przyszłym sezonie możemy podjąć walkę w kategorii Micro Max z czołówką stawki.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl