22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

08 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Genewa, 7 marca 2018 r. – podczas targów ...

19 luty 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Pasiewicz osiągnął historyczne dla Polski ...

Zdobywca biletu na tegoroczny Finał Światowy serii ROK CUP przygotowuje się już do tych prestiżowych zawodów. Od ponad tygodnia, wraz z towarzyszącym mu teamem Jastrzębski Racing obecny jest na torze South Garda Karting w Lonato. Rozegrane tu w miniony weekend zmagania South Garda Trophy dały kierowcy świetną okazję na zapoznanie się w bojowych warunkach z międzynarodową stawką kategorii ROK.

Wójcik zmagania rozpoczął od kwalifikacji. Najszybsze okrążenie pokonuje w czasie 45.087s. Wynik ten zapewnia mu 16 pole. Niestety jak się później okazuje, zostaje wykluczony z kwalifikacji z powodu niedowagi- zaledwie 100 gram. Zła passa prześladuje kierowcę również w półfinale. Na jednym z zakrętów bierze udział w incydencie i wypada z toru. Urwany drążek kierowniczy przekreśla jego szansę na kontynuowanie biegu. W finale kierowca skupia się na odrobieniu start. Tuż po starcie podejmuje pierwsze z wielu pojedynków i rozstrzyga je na swoją korzyść. Ostatecznie po licznych przetasowaniach szachownicę przekracza jako 17.

FILIP TRENUJE WE WŁOSZECH #1

Przed nim tydzień pełen wytężonej i ciężkiej pracy. Już od poniedziałku wraca na tor by utrwalać sobie jego charakterystykę, oraz szukać najlepszych sektorów do przeprowadzania ataków. Wszystko to, by podczas Finału Światowego zaprezentować jak najlepszą dyspozycję. Serdeczne podziękowania kierowca kieruje do sponsorów: Galabeton, Konopka Śruby, Eurowkręt, M.Gębski i Ekonaft z Radomia za wsparcie finansowe, a także teamu Jastrzębski Racing za profesjonalną obsługę podczas zawodów.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl