19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

Zdobywca biletu na tegoroczny Finał Światowy serii ROK CUP przygotowuje się już do tych prestiżowych zawodów. Od ponad tygodnia, wraz z towarzyszącym mu teamem Jastrzębski Racing obecny jest na torze South Garda Karting w Lonato. Rozegrane tu w miniony weekend zmagania South Garda Trophy dały kierowcy świetną okazję na zapoznanie się w bojowych warunkach z międzynarodową stawką kategorii ROK.

Wójcik zmagania rozpoczął od kwalifikacji. Najszybsze okrążenie pokonuje w czasie 45.087s. Wynik ten zapewnia mu 16 pole. Niestety jak się później okazuje, zostaje wykluczony z kwalifikacji z powodu niedowagi- zaledwie 100 gram. Zła passa prześladuje kierowcę również w półfinale. Na jednym z zakrętów bierze udział w incydencie i wypada z toru. Urwany drążek kierowniczy przekreśla jego szansę na kontynuowanie biegu. W finale kierowca skupia się na odrobieniu start. Tuż po starcie podejmuje pierwsze z wielu pojedynków i rozstrzyga je na swoją korzyść. Ostatecznie po licznych przetasowaniach szachownicę przekracza jako 17.

FILIP TRENUJE WE WŁOSZECH #1

Przed nim tydzień pełen wytężonej i ciężkiej pracy. Już od poniedziałku wraca na tor by utrwalać sobie jego charakterystykę, oraz szukać najlepszych sektorów do przeprowadzania ataków. Wszystko to, by podczas Finału Światowego zaprezentować jak najlepszą dyspozycję. Serdeczne podziękowania kierowca kieruje do sponsorów: Galabeton, Konopka Śruby, Eurowkręt, M.Gębski i Ekonaft z Radomia za wsparcie finansowe, a także teamu Jastrzębski Racing za profesjonalną obsługę podczas zawodów.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl