23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Trwają przygotowania do tegorocznego Finału Światowego serii ROK CUP. Kierowcy z całego świata wykorzystują nadarzające się okazje, by zapoznać się z charakterystyką toru South Garda Karting, na którym rozegrane zostaną zawody. Świetną okazją do treningów w bojowych warunkach były zeszłoweekendowe zmagania Bridgestone Supercup, oraz South Garda Trophy na torze w Lonato. Świetnymi wynikami mogą się pochwalić Szymon Szyszko (ROK), oraz Michał Kasiborski (JUNIOR ROK), którzy starty podsumowali na podium.

SZYMON SZYSZKO I MICHAŁ KASIBORSKI NA PODIUM W LONATO #1

Michał Kasiborski rywalizował w licznej stawce JUNIOR ROKA. Kwalifikacje grupy B podsumowuje 2 rezultatem, co w ogólnym podsumowaniu czasówki daje mu 3 pozycję. Podczas pierwszego punktowanego wyścigu (batteria 1) prezentuje świetne tempo i zachowuje pozycję vice-lidera. Finał to popisowa jazda Kasiborskiego. Po starcie z 3 pola, odpiera zaciekłe ataki rywali i zarówno bieg, jak i niedzielne starty podsumowuje 3 rezultatem. W klasyfikacji generalnej South Garda Trophy uplasował się na szczycie tabeli.

Szymon Szyszko, ścigający się kategorii ROK, kwalifikacje podsumowuje 2 rezultatem. Tuż po starcie półfinału traci pozycję, lecz podejmując kolejne pojedynki szybko wraca na 2 lokatę. Niestety decyzją sędziów, nałożona zostaje na niego kara +3s. przez co sklasyfikowany zostaje na 5 miejscu. W finale goni czołówkę stawki i ostatecznie metę mija tuż za Michaelem Mullerem, jako 3. W podsumowaniu zmagań plasuje się na 3 stopniu podium. W klasyfikacji generalnej South Garda Trophy uplasował się na 2 miejscu.

SZYMON SZYSZKO I MICHAŁ KASIBORSKI NA PODIUM W LONATO #2

Z większym, lub mniejszym szczęściem w poszczególnych kategoriach startowali również: MINI ROK: Maciek Banaś, Oliwer Pyłka, Adrian Janicki, Wiktor Leśkiewicz, Piotr Protasiewicz, Jakub Szablewski, Szymon Jabłoński, Mateusz Lenart, Marcel Kuc, Karol Pasiewicz, Gabriel Łuksiewicz;

JUNIOR ROK: Karolina Janicka, Bartek Mila, Maciek Szyszko, Marcin Zając, Mateusz Pyłka, Jan Galeja, Bartek Paziewski, Kacper Szczurek, Nikodem Wierzbicki; ROK: Igor Lejko, Dawid Dziocha, Filip Wójcik, Daniel Zając;

SHIFTER ROK: Jan Krencisz;

Na torze obecni byli również litewscy kierowcy, znani z polskiej edycji ROK CUP- Danielius Vavilovas, oraz Gustas Grinbergas, którzy ścigali się w MINI ROKU.

Do Finału Światowego pozostało już niewiele czasu. Polska stawka kierowców powiększa się wraz z każdym dniem. Zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco, ponieważ według zapowiedzi synoptyków towarzyszyć im będą opady deszczu. Świetnie nagumowany tor w Lonato w połączeniu z mokrą aurą wymagał będzie od wszystkich kierowców ogromnego skupienia.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl