19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

Po pięknej i emocjonującej jeździe Kacper Szczurek i Marcel Kuc wjechali do Wielkich Finałów na Finale Światowym Roka, gdzie ostatecznie zabrakło szczęścia w walce o tytuł Mistrzowski - tak w skrócie można podsumować ostatnie międzynarodowe zmagania zawodników kartingowych z tarnowskiego klubu.

Ostatni akcent sezonu już za nami. W dniach 14-17 października br. na włoskim torze South Garda Karting w Lonato odbyła się największa i najważniejsza w tym sezonie impreza kartingowa serii Rok na świecie, czyli International Final ROK CUP 2015. W bardzo mocno obsadzonej imprezie kartingowej wystartowało w sumie 347 kierowców z całego świata, z tego liczna grupa 33 zawodników z Polski.

Świetny występ Kacpra Szczurka i Marcela Kuca na Finale Światowym #1

Na starcie zawodów stanęli również nasi młodzi kierowcy kartingowi - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Kacper Szczurek wystartował w klasie Junior Rok, zajmując w Prefinale - 11 miejsce, a w Wielkim Finale - 20 miejsce. Tym samym, po raz kolejny Kacper jest w ścisłej światowej czołówce swojej kategorii. Z kolei Marcel Kuc i Gabriel Łukasiewicz wystartowali w klasie Mini Rok. Marcel w Prefinale i Wielkim Finale Mini Rok zajął 26 miejsce, a Gabrielowi ostatecznie nie udało się przebić do ścisłych finałów. Należy podkreślić fakt, że byli najmłodszymi kierowcami w stawce 116 zawodników swojej kategorii.

Świetny występ Kacpra Szczurka i Marcela Kuca na Finale Światowym #2

Podsumowując, było bardzo dużo dobrego ścigania, sporo walki i niesamowicie ciężko, a rywale wymagający. Podczas całej rywalizacji nasi kierowcy radzili sobie ze zmiennym szczęściem, niekiedy mając trochę pecha, ale jedno jest pewne - każdy z nich dawał z siebie wszystko! Wielkie gratulacje dla Was za piękną walkę do samego końca!

Oficjalne wyniki Polaków, które osiągnęli startując w Wielkich Finałach swoich kategorii:

Kategoria MINI ROK: Jakub Szablewski - 10 miejsce Karol Pasiewicz - 22 miejsce Piotr Protasiewicz - 25 miejsce Marcel Kuc - 26 miejsce Tymoteusz Kucharczyk - 29 miejsce

Kategoria JUNIOR ROK: Michał Kasiborski - 7 miejsce Maciej Szyszko - 8 miejsce Jan Galeja - 11 miejsce Marcin Zając - 16 miejsce Kacper Szczurek - 20 miejsce Mateusz Pyłka - 31 miejsce

Kategoria SHIFTER ROK: Jan Krencisz - 12 miejsce

Kategoria SUPER ROK: Patryk Szczerbiński - 33 miejsce

Kategoria ROK: Szymon Szyszko - 1 miejsce Igor Lejko - 15 miejsce Dawid Dziocha - 28 miejsce Filip Wójcik - 34 miejsce

Jeszcze raz WIELKIE BRAWA dla Wszystkich Polaków!

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl