14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

360 zawodników z 39 krajów przybyło na włoski tor South Garda w Lonato przy okazji Rok Cup International Final . Rywalizacji, jak co roku, towarzyszyły ogromne emocje i zacięta walka, a już po raz kolejny w tych zawodach znakomity występ zaliczył polski kartingowiec. Tym razem był to Szymon Szyszko, który odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w kategorii Rok.

Światowy Finał Rok Cup. Wspaniały triumf Szymona Szyszko! #5

Już czwartkowe kwalifikacje Szyszko zakończył najlepszym czasem okrążenia, co zapewniło mu pole position. Następnie nasz zawodnik wygrał wszystkie 5 rozegranych wyścigów, deklasuje stawkę 56 kierowców. Fenomenalne tempo Polaka potwierdza to, że na mecie jego przewaga sięgała nawet ośmiu sekund. Puchar dla najszybszego zawodnika w kategorii Rok wręczył mu tegoroczny kartingowy mistrz świata - Karol Basz.

Warto dodać, że do głównego finału awansowali także Igor Lejko, Filip Wójcik i Dawid Dziocha. Lejko awansował w tym wyścigu o 12 pozycji i na mecie zjawił się 15 pozycji. Mniej szczęścia mieli Wójcik i Dziocha - obaj po uczestnictwie w incydentach i musieli przedwcześnie zakończyć zawody.

Światowy Finał Rok Cup. Wspaniały triumf Szymona Szyszko! #6

Udany debiut w Shifter Rok zaliczył Jan Krencisz. Mimo pierwszych startów w międzynarodowej stawce tej klasy, Polak zakwalifikował się do głównej części zawodów. Po serii rozegranych wyścigów finał ukończył z 12 rezultatem.

Światowy Finał Rok Cup. Wspaniały triumf Szymona Szyszko! #1

W kolejnej kategorii seniorskiej- Super Rok ścigał się Patryk Szczerbiński. Po pechowej czasówce, swoją bardzo dobra formę potwierdził podczas tzw. Heatów i w półfinale. Niestety, finał okazał się dla niego pechowy. Tuż po starcie problemy techniczne uniemożliwiły mu dalsze ściganie.

Światowy Finał Rok Cup. Wspaniały triumf Szymona Szyszko! #2

W Junior Rok najwyżej uplasował się Michał Kasiborski. Po pechowym półfinale startował z 15 pola, lecz szybko odrobił straty i ostatecznie zajął 7 miejsce. Oczko niżej zameldował się Maciej Szyszko. Na dalszych miejscach znaleźli się: 11- Jan Galeja, 13- Bartosz Paziewski, 16- Marcin Zając, 20- Kacper Szczurek i na 31- Mateusz Pyłka.

Światowy Finał Rok Cup. Wspaniały triumf Szymona Szyszko! #7

Podczas weekendowych rywalizacji Mini Rok wysoka formę zaprezentował Jakub Szablewski, który większość wyścigów ukończył w czołówce. Niestety, w finale stracił pozycję wicelidera i spadł na 8 lokatę. 22 miejsce zajął Karol Pasiewicz, 25- Piotr Protasiewicz, a 26- Marcel Kuc.

Rok_Cup_Final_Swiatowy_2015_002

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl