19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

Dziś w krakowskim hotelu Sheraton doszło do spotkania Karola Basza z prezesem Polskiego Związku Motorowego, Andrzejem Witkowskim, podczas którego odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za zdobycie tytułu Mistrza Świata w kartingu.

W rozmowie Karola oraz prezesa PZM uczestniczyli także przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Kartingowego, Mirosław Czub, jak i zaproszeni dziennikarze. Podczas spotkania dyskutowano nad przyszłością polskiego kartingu, a także nad możliwościami wsparcia dalszej kariery naszego jedynego mistrza świata w wyścigach samochodowych.

Basz_odznaczenie_PZMSpotkanie było także okazją do przekazania na ręce Karola nagrody za zdobycie tytułu mistrza świata w kartingu, która na pewno pomoże w dalszej karierze naszego zawodnika, a także najwyższego odznaczenia Polskiego Związku Motorowego jakim jest Złota Odznaka Honorowa PZM.

„Było mi niezmiernie miło spotkać się z prezesem, Andrzejem Witkowskim i odebrać odznaczenie Polskiego Związku Motorowego” - powiedział Karol Basz. „Choć najcenniejszą nagrodą za tytuł zawsze pozostanie puchar oraz satysfakcja, która towarzyszyła sięganiu po mistrzostwo, to jednak czuje się niezmiernie zadowolony mogąc odebrać Złotą Odznakę Honorową z rąk prezesa PZM. Sporty motorowe w Polsce krok po kroku stają się coraz lepsze i jestem zaszczycony będąc chociaż małą częścią tego zjawiska. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat w najważniejszych seriach będzie startowało tylu naszych kierowców, co z krajów Europy Zachodniej, a my będziemy mogli pochwalić się długą lista tytułów mistrzowskich”.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl