11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

W minionym tygodniu, odbyło się najważniejsze wydarzenie sezonu serii ROK CUP na całym świecie. Długo wyczekiwany Finał Światowy, na którym nie mogło zabraknąć reprezentantów zespołu D&D Motorsport Poland. Podczas tegorocznego finału obecni byli: Daniel Zając i Mariusz Szymczak, startujący w kategorii ROK oraz Marcin Zając, ścigający się w kategorii Junior ROK. Zawodnicy w ramach przygotowań w weekend poprzedzający Finał Światowy, wystartowali również w zawodach Bridgestone Supercup.

FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP 2015 W LONATO #1

Daniel Zając po serii treningów, w czwartkowe popołudnie przystąpił do czasówki. Zawodnik wykręcił 23 rezultat spośród stawki ponad 50 kierowców. Warty uwagi jest fakt iż Daniel podczas Finału startował z 10 kilogramową nadwagą, ponieważ ze Włoszech w tej kategorii ściga się młodzież, natomiast w Polsce osoby dorosłe.

W pierwszym heacie, kierowca zajął 16 pozycję. Był to bardzo udany wyścig w jego wykonaniu, mimo iż nie zdołał utrzymać pozycji startowej. Drugi heat zawodnik ukończył oczko niżej, zajmując 17 miejsce. Jak sam przyznał, „ wyścig był bardzo ciekawy, podczas biegu często dochodziło do agresywnych pojedynków, żaden z zawodników nie odpuszczał…”. Trzeci heat to również spadek Daniela- na 21 miejsce.

W sobotę zawodnik wystartował z pole position w Sparco Trophy (Finale B). Kierowcy zabrakło jedynie dwóch punktów aby zakwalifikować się do głównego finału imprezy. Podczas wyścigu, Daniel uczestniczył w kontakcie z innym zawodnikiem, przez co stracił wysoką pozycję i do mety dojechał na 14 miejscu. W kwalifikacji indywidualnej Finału, Daniel zajął 44 pozycję.

FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP 2015 W LONATO #2

Marcin Zając poczynania w kategorii Junior ROK rozpoczął również od czasówki. Na treningu kwalifikacyjnym Marcin zajął 37 pozycję w stawce 70 kierowców. W pierwszym heacie kierowca w bardzo wyrównanej stawce uplasował się na 13 lokacie. Drugi heat okazał się pechowy dla zawodnika. Między Marcinem a innym kierowcą doszło do incydentu wyścigowego, przez co zawodnik D&D stracił dotychczasową pozycję i wyścig ukończył na 18 miejscu. Podczas trzeciego heatu, Marcin zaliczył delikatny awans, zajmując 16 miejsce. Dzień finałowy Marcin zapoczątkował 22 pozycją w półfinale, jadąc w grupie pościgowej gdzie często dochodziło do pojedynków między kierowcami. W finale Junior ROKa, zawodnik po udanych pojedynkach, podsumowuje wyścig 16 pozycją.

FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP 2015 W LONATO #3

Zespół reprezentował również Mariusz Szymczak, który po heatach awansował do Sparco Trophy i zajął 19 miejsce.

Kierowcy D&D Motorsport zakończyli sezon 2015 Finałem Światowym, który był zwieńczeniem całorocznej pracy włożonej przez kierowców oraz mechaników.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl