11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

W miniony weekend na włoskim torze South Garda Karting w Lonato rozegrane zostały najważniejsze, ROKKERSOWE zawody sezonu- Finał Światowy. Udział w zmaganiach zgłosiło ponad 360 kierowców z 39 krajów. Wśród nich nie zabrakło licznej reprezentacji z Polski, uzupełnianej przez kierowców teamu ST Racing Maranello.

ST RACING MARANELLO I FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP #1

Podobnie, jak przed rokiem zmagania na torze rozpoczęły się już od czwartku. Startujący w Super Roku (polski Rok DVS) Patryk Szczerbiński zainaugurował je 37 rezultatem czasówki. Podczas piątkowych heatów zaprezentował fantastyczne tempo. Startując z 25 pola podsumowuje wyścigi odpowiednio na 9 i 14 miejscu i awansuje do głównego finału zawodów. Półfinał to walka Patryka o jak najlepszy wynik. Po serii pojedynków awansuje o 6 oczek i na mecie melduje się 8. Niestety finał okazał się dla niego niezwykle pechowy. Tuż po starcie dopadają go problemy techniczne przekreślające dalszą rywalizację. Zawody podsumowuje na dopiero 33 pozycji.

W licznej kategorii ROK ścigał się Kuba Dobroszczyk. Podczas czasówki notuje 55 rezultat. Wyścigi eliminacyjne kończy odpowiednio na 23 i 25 miejscu. W sobotę startował w zmaganiach Rok Cup Sparco Trophy. Po serii pojedynków do mety dojeżdża ze spadkiem o 1 oczko- na 19 miejscu.

ST RACING MARANELLO I FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP #2

Po zakończonych zmaganiach team udaje się na zasłużony wypoczynek, by zregenerować siły przed sezonem 2016.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl