20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

Od czwartku do soboty, bracia Pyłka- reprezentanci Automobilklubu Polski, brali udział w zmaganiach kartingowych podczas Finału Światowego serii ROK CUP. Mateusz oraz Oliwier obecni byli w Lonato już tydzień przed Finałem, aby sprawdzić swoją formę na torze South Garda Karting. Mateusz ścigał się w Junior ROKu, natomiast Oliwier- w kategorii Mini ROK.

Mateusz zmagania finałowe zapoczątkował czasówką. Zawodnik uzyskał wynik 46.065s. co uplasowało go na 13 pozycji. W pierwszym heacie kierowca zaliczył bardzo udany wyścig, jadąc w ścisłej czołówce. Po starcie z 7 pola, szybko przebił się na 3 pozycję na której to ukończył wyścig. Piątek zawodnik rozpoczął od drugiego heatu. Po starcie wyścigu, Mateusz uległ wypadkowi i spadł w głąb stawki, na szczęście kierowcy nic się nie stało. Ostatni heat tego dnia, zawodnik ukończył na 4 pozycji, walcząc w czołówce stawki.

FINAŁ ŚWIATOWY W LONATO #1

Podczas sobotnich przedfinałów, kierowca miał ogromnego pecha. Rama karta Mateusza podczas porannego warm-upu, uległa uszkodzeniu, przez co podczas finałów kierowca startował na nowym podwoziu. Półfinał na nowej, nie do końca ustawionej ramie, Mateusz ukończył na 19 miejscu. W wyścigu finałowym również zanotował spadek, plasując się na 31 pozycji.

Młodszy z braci, Oliwier, spośród ponad 110 kierowców ścigających się w „miniaku” uzyskał 92 czas. Radość na twarzach kibiców sprawiły rozegrane przez niego heaty. Kierowca w pierwszym z nich zanotował awans o 7 oczek i wyścig ukończył na 17 pozycji. Drugi bieg ponownie podsumował awansem o 7 pozycji, zajmując 16 lokatę. Trzeci heat, był niesamowitym pokazem wyprzedzania w wykonaniu Oliwiera. Kierowca toczył kilka pojedynków, które z łatwością wygrał udowadniając wysoką formę. Ostatecznie Oli zameldował się na mecie na 9 miejscu.

FINAŁ ŚWIATOWY W LONATO #2

W dzień finałów, Oliwier startował w wyścigu Petronas Trophy (Finał B) i niestety biegu nie zaliczy do udanych. W trakcie zmagań został wypchnięty z toru, przez co musiał odrabiać starty, ostatecznie plasując się na 26 pozycji.

Młodzi Komorowianie, zakończyli sezon ROKa. Mateusz zmierza jednak jeszcze na tor do włoskiej Adrii, by wziąć udział w zmaganiach ROTAX INTERNATIONAL OPEN.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl