20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

Areną tegorocznego Finału Światowego serii ROK CUP, był podobnie jak przed rokiem włoski tor South Garda Karting w Lonato. Podczas najważniejszych zmagań sezonu ROKKERSÓW nie mogło zabraknąć również reprezentanta teamu Jastrzębski Racing- Filipa Wójcika. Kierowca o tytuł najszybszego walczył w liczącej ponad 50 zawodników kategorii ROK. Niestety minione zawody okazały się dla niego niezwykle pechowe.

Wójcik zmagania inauguruje czwartkowymi kwalifikacjami. Podczas czasówki najszybsze okrążenie pokonuje w czasie 55.891s. co plasuje go na 10 lokacie. Podczas pierwszego heatu (wyścigu eliminacyjnego), kierowca dynamicznie przebija się w górę stawki. Niestety, pechowo dochodzi do kontaktu pomiędzy nim, a innym zawodnikiem i spada o kilka oczek. Ostatecznie na mecie melduje się 10, jednak uszkodzona zostaje rama jego gokarta.

SŁODKO-GORZKI ROK CUP INTERNATIONAL FINAL #1

W piątek kontynuuje heaty, a pierwszy z nich podsumowuje 4 lokatą. Kolejny to jednak strata 5 oczek i 10 pozycja. Osiągniętymi wynikami kierowca kwalifikuje się do udziału w głównym finale zawodów. W sobotnim półfinale Wójcik walczy o jak najlepszy wynik. Jednak doświadczona stawka kategorii ROK utrzymuje wyrównane tempo. Ostatecznie na mecie melduje się jako 18. Finał to ogromny pech młodego Radomianina. Po bardzo dobrym starcie, już na pierwszym okrążeniu w tył jego gokarta uderza jeden z rywali. Uderzenie jest na tyle mocne, że urwany zostaje tylny zderzak Wójcika i zmuszony jest przedwcześnie opuścić rywalizacje.

SŁODKO-GORZKI ROK CUP INTERNATIONAL FINAL #3

Przed zawodnikiem czas na przygotowanie się do przyszłego sezonu, który jak zapowiedział, nie ma zamiaru poświęcić na odpoczynek, lecz na intensywne treningi, a także analizę dotychczasowych postępów. Serdeczne podziękowania kierowca kieruje do sponsorów: Galabeton, Konopka Śruby, Eurowkręt, M.Gębski i Ekonaft z Radomia za wsparcie finansowe, a także teamu Jastrzębski Racing za profesjonalną obsługę podczas zawodów.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl