24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

288 kierowców z całego świata spotkało się w miniony weekend na torze Kartodromo Internacional Algavre, żeby wziąć udział w jednej z najbardziej prestiżowych imprez kartingowych czyli ROTAX MAX CHALLENGE GRAND FINALS 2015. Jednym z nich był dwukrotny Wicemistrz Świata Formuły 1 Rubens Barrichello. Polacy w składzie Jakub Greguła, Wiktor Weleziński, Karol Jurmanowicz, Łukasz Bartoszuk oraz Sławomir Murański, na stałe zapisali się kartach historii ROTAX’a, pokazując na co stać kierowców z naszego kraju. W ramach finału rozegrany został Grand Festival dla najmłodszych uczestników w klasach Micro i Mini Max. Tu wystąpili znani nam z polskich torów Kacper Rogala, Marcel Surmacz, Piotr Wiśnicki i Szymon Jabłoński.

POLACY NA FINALE ŚWIATOWYM ROTAX’A W PORTUGALII #4

Zawodnicy wystartowali na nowych, losowanych, podstawionych przez organizatora gokartach w czterech kategoriach –Junior, Senior, DD2 i DD2 Masters. Najlepszy wśród Polaków był podobnie jak rok temu był Karol Jurmanowicz DD2, który uplasował się w biegu finałowym na 16 miejscu.

POLACY NA FINALE ŚWIATOWYM ROTAX’A W PORTUGALII #7

W finale DD2 Masters na 19 pozycji sklasyfikowany został Sławomir Murański. Pechowo zmagania zakończył Łukasz Bartoszuk, który z powodu braku wymaganej wagi nie został sklasyfikowany, zabrakło mu 20 gram. Jakub Greguła i Wiktor Weleziński ukończyli zawody w biegach ostatniej szansy.

POLACY NA FINALE ŚWIATOWYM ROTAX’A W PORTUGALII #10

Uczestniczący w Grand Festivalu Kacper Rogala był 14 w stawce 36 kierowców Micro. W klasie Mini najlepiej pojechał Piotr Wiśnicki zajmując 4 lokatę, 17 był Szymon Jabłoński, natomiast Marcel Surmacz pechowo nie ukończył biegu finałowego.

POLACY NA FINALE ŚWIATOWYM ROTAX’A W PORTUGALII #8

Po zawodach wszyscy spotkali się na uroczystej kolacji, gdzie ogłoszono miejsce kolejnego Finału Światowego ROTAX’a, a mianowicie Sarno we Włoszech.

POLACY NA FINALE ŚWIATOWYM ROTAX’A W PORTUGALII #1

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl