11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Karol Basz przedłużył umowę z Kosmic Racing na sezon 2016, dzięki czemu będzie mógł w tym roku bronić tytułu kartingowego mistrza świata.

Krakowianin pod koniec września sięgnął po najcenniejsze trofeum w sportach motorowych poprawiając osiągnięcia Roberta Kubicy, a także wielu innych polskich kierowców wyścigowych. Basz w tym roku ponownie będzie bronił barw ekipy Kosmic i postara się powalczyć o drugą koronę z rzędu.

Włoski zespół będzie miał w sumie siedmiu kierowców i przed każdym z nich stawia bardzo wysokie wymagania. Po świetnym sezonie 2015 ekipa chce umocnić swoje miejsce u szczytu sportowego firmamentu.

„Wraz z moim menedżerem doszliśmy do wniosku, że najrozsądniejszym rozwiązaniem na nadchodzący rok jest przedłużenie umowy z Kosmic Racing i walka o drugą koronę mistrza świata” – powiedział Karol. „Mieliśmy kilka opcji startów w samochodach turystycznych, jednak nie zapewniały one wystarczająco dobrego rozwoju. Przez to stwierdziliśmy, że najlepszym wyborem na nadchodzące miesiące będzie pozostanie w mojej obecnej ekipie i walka o kolejne sukcesy. Mam nadzieję, że sezon 2016 będzie równie owocny co poprzedni”.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl