14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

Zawodnicy F1Karting Team wzięli udział w pierwszym zimowym treningu – na torze Kartódromo Internacional do Algarve w Portugalii (Portimao).

Tor w Portimao to miejsce, w którym odbyła się największa impreza kartingowa ostatniego roku - Rotax Grand Finals. Zawodnicy F1Karting Team wzięli udział w treningu w kategoriach Micro Max, Mini Max i DD2 Max. Trening prowadził Łukasz Bartoszuk (zwycięzca serii Rotax Max Challenge Poland 2015 w aż II kategoriach – Senior Max i DD2 Max). Łukasz dobrze zna tor w Portimao, gdyż reprezentował Polskę w kat. DD2 Max na finale światowym Grand Finals 2015 – Portimao, i jako pierwszy w historii wygrał wyścig kwalifikacyjny będąc tym samym w najlepszej trójce wśród wszystkich zawodników z całego świata.

Dzięki temu, wychowankowie F1Karting Team w klasie Micro Max zbliżyli się do pierwszej piątki zawodników z Grand Festivals, natomiast już trzeciego dnia różniła ich tylko sekunda od ścisłej czołówki. Świetne wyniki zmotywowały wszystkich jeszcze bardziej do intensywniejszego treningu przed rozpoczęciem sezonu.

Zawodnicy F1Karting Team trenują pod skrzydłami Mistrza Polski – Łukasza Bartoszuka! #2

W Portugalii trenowali: Tomasz Santorek, Łukasz Grabowski, Jan Jóźwiak, Wiktor Kaczor, Stig Righult oraz dorośli zawodnicy: Pascal Perrier, Łukasz Kaczor i Sławek Sikora.

Profesjonalny tor, słońce, piękne widoki, intensywny trening oraz świetne osiągnięcia czasowe sprawiły, że nikt nie chciał wracać. Ostatniego dnia treningu wszyscy byli już wykończeni. Każdy radził sobie ze zmęczeniem inaczej, a obsługa toru widząc, jak dzielni są zawodnicy, zaprosiła Team na tor samochodowy, który aspiruje do organizacji F1. Wszyscy podziwiali stare Formuły 1 z lat '70-tych oraz angielskie Radical-e. Każdy mógł pojeździd na torze własnym samochodem.

Gorący trening w Portugalii już minął. Czas na rozpoczęcie przygotowao do kolejnego zimowego treningu, który zawodnicy F1Karting Team odbędą już w marcu we włoskim Lonato. Zawodnicy trenować będą na torze South Garda Karting, gdzie spotkamy się z fabrycznym teamem CRG.

Zawodnicy F1Karting Team trenują pod skrzydłami Mistrza Polski – Łukasza Bartoszuka! #1

Zimowe treningi zespołu F1Karting Team to początek intensywnych przygotowań do sezonu kartingowego 2016. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody w kartingu profesjonalnym zapraszamy do F1Karting Team – kontakt team@f1k.pl

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl