11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Karol Basz rozpoczął sezon 2016 od podium w prestiżowych zawodach WSK Champions Cup rozgrywanych w ten weekend na włoskim torze Adria.

Zawody z cyklu WSK są obok mistrzostw świata i Europy najważniejszymi punktami w kalendarzu kartingowych imprez. Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się już w pierwszy weekend lutego, a na starcie stanęła cała światowa czołówka. Zawody w Adrii były także pierwszymi, podczas których korzystano z nowych silników OK, które mają wznieść kartingowe zmagania na jeszcze wyższy poziom.

Kosmic Racing wraz z Baszem już od samego początku prezentowało się z bardzo dobrej strony. Krakowianin wywalczył szóste miejsce w czasówce, które udało mu się zamienić na czwartą pozycję podczas wyścigów kwalifikacyjnych. Włoski zespół szykował jednak pełnie formy na niedzielę i w pre finale B urzędujący mistrz świata zaprezentował pełnie swoich możliwości pewnie pokonując rywali. Przed finałem aura postanowiła dodać swoje trzy grosze i padający deszcz sprawił, że emocje sięgnęły zenitu. Zacięta walka trwała od pierwszych metrów i trwała praktycznie do flagi w szachownicę. Choć lepszym niestety okazał się Logan Sergant, to jednak polski zawodnik nie krył zadowolenia z rozpoczęcia sezonu kolejną wizytą na podium.

„Świetnie jest zacząć sezon od drugiego miejsca” – stwierdził Basz po zawodach. „Dla ekipy mistrzów świata powinno być to wręcz oczywiste, jednak w tym roku mamy zupełnie nowe silniki, więc wszyscy mają sporo nauki i na pewno nie jest łatwo. Tak czy inaczej już od pierwszych testów wszystko dobrze działa i w ten weekend nam niczego nie brakowało. Walka w deszczowym finale była bardzo zacięta, więc najbliższe miesiące będą bardzo emocjonujące. Mam nadzieję, że podczas każdego kolejnego startu będzie równie dobrze. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi”.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl