24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

Drugie miejsce Martina Price w kategorii DD2 Masters to najważniejsze wydarzenie pierwszego weekendu wyścigowego zespołu kartingowego UNIQ Racing w sezonie 2016. Bardzo dobrze pojechali również dwaj inni zawodnicy jadący w miniony weekend w barwach ekipy – Dzianis Slavinski i Artsemi Kamenok.

Na torze w Walencji na zawodach Rotax Winter Cup, zjawiło się 100 czołowych kierowców kartingowych serii Rotax w Europie. Martin Pierce, który wystartował w kategorii DD2 Masters, od początku prezentował wysoki poziom. Podczas treningu kwalifikacyjnego Irlandczyk zajął 4.miejsce. Po sobotnich wyścigach kwalifikacyjnych kierowca UNIQ Racing był trzeci. W przedfinale Pierce pojechał rewelacyjnie, awansował o 8 miejsc i był najlepszym z „Mastersów”. Podczas biegu finałowego Pierce stracił kilka pozycji, ale udało mu się wywalczyć 2. miejsce w kategorii DD2 Masters.

W kategorii DD2 jechał Dzianis Slavinski, który zaczął z wysokiego "c", zajmując 6. miejsce w treningach kwalifikacyjnych. Znakomicie poszło mu również w wyścigach kwalifikacyjnych, po których zajmował 4. miejsce. W przedfinale, po zaciętej walce, Białorusin dojechał do mety na 5. pozycji. W ostatnim wyścigu, debiutujący w kategorii DD2Slavinski uplasował się na 6. miejscu w całych zawodach, co jest znakomitym wynikiem.

W kategorii Junior barwy ekipy z Samsonowa reprezentował Artsemi Kamenok. Zaczął on od bardzo dobrego, 12. miejsca w treningu kwalifikacyjnym w gronie 36 zawodników. Niestety, naszemu zawodnikowi nie wyszły wyścigi kwalifikacyjne i był po nich 32. W repasażu Kamenok był drugi i awansował do przedfinału. W nim pojechał bardzo dobrze i zyskał 4 miejsca, kończąc go na 26. pozycji. W finale Białorusinowi niestety nie udało się dojechać do mety i ostatecznie był 33.

Kolejnym startem UNIQ Racing będzie pierwsza runda CEE Rotax Max Challenge, która zostanie rozegrana 24 – 27 marca na torze Adria we Włoszech.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl