20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

W tym roku Winter Cup na torze w Lonato nie rozpoczął kartingowego sezonu. Mimo to kierowcy tłumnie pojawili się na starcie, aby nabierać formy po przerwie zimowej. Oczywiście w stawce nie mogło zabraknąć Karola Basza i ekipy Kosmic Racing, którzy po raz kolejny pokazali, że cele na ten sezon są wysokie.

Walka podczas tego weekendu nie była jednak łatwa. Treningi odbywały się w deszczu, natomiast pozostała cześć zawodów odbywała się na suchym torze, co w pewnym stopniu utrudniło znalezienie optymalnych ustawień. Większym problemem dla polskiego zawodnika okazało się jednak zatarcie silnika w pierwszym biegu kwalifikacyjnym, co zaowocowało zaledwie jedenastą pozycją startową przed niedzielną częścią rozgrywek.

Basz jak zwykle się nie poddał i w prefinale udało mu się pokonać aż sześciu rywali, by z kolejnymi dwoma rozprawić się już podczas finałowego wyścigu. Dzięki temu Polak zakończył zawody na najniższym stopniu podium i wraca do domu już z drugim w tym roku pucharem.

„To był dość trudny weekend, choć udało nam się go zakończyć w całkiem niezły sposób” – skomentował Basz po finałowym wyścigu. „Początkowo pogoda płatała nam figle, a później doszło do zatarcia silnika. Ekipa jednak świetnie pracowała i w niedzielę miałem bardzo dobre ustawienia, dzięki czemu mogliśmy wrócić do walki mimo odległej pozycji startowej. Cały czas uczymy się pracy z nowymi silnikami klasy OK, więc każde kolejne zawody to dla nas nowe wyzwania. Jak widać wszystko zmierza jednak w dobrym kierunku i mam nadzieję, że utrzymamy ten trend do końca sezonu. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi”

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl