21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Sukcesem zakończył się pierwszy w tym sezonie start Szymona Szyszko. Na torze South Garda Karting we włoskim Lonato stanął na drugim stopniu podium klasy Senior ROK. W 27° edycji TROFEO DI PRIMAVERA nie wystartował młodszy z braci SzyszkoMaciej, który doznał urazu żeber podczas wcześniejszych treningów.

Weekend standardowo zaczął się od sesji treningowych trwających od piątku. W sobotnie popołudnie 280 kierowców wzięło udział w treningu oficjalnym, walcząc z czasem o najlepsze pole startowe do niedzielnych wyścigów. Szymek w grupie 42 zawodników wykręcił trzeci czas. W wyścigach eliminacyjnych zajmował kolejno 5 i 3 miejsce.

W finale nie zabrakło emocji, po wielu pojedynkach koło w koło i roszadach zawodników jadących w ścisłej czołówce Szymek przekracza linię mety na trzeciej pozycji. Decyzją sędziów technicznych zwycięzca zawodów został zdyskwalifikowany, co dało awans Szymkowi na drugi stopień podium pierwszej rundy TROFEO DI PRIMAVERA. Warto wspomnieć, że zawody w Lonato były pierwszą z dziewięciu rund ROK CUP ITALYAREA NORD, a bracia Szyszko zapowiedzieli start w całej serii włoskiego pucharu ROK'a.

Tradycyjne podziękowania dla zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki, Paolo Zani'ego, oraz rodziców i dziadków.

Informacja prasowa Zdjęcie: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl