19 luty 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Pasiewicz osiągnął historyczne dla Polski ...

23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

Karol Basz niestety nie zaliczy drugiej rundy WSK Super Master Series do udanych. Pomimo wywalczenia pole position Polakowi nie udało się zdobyć punktów w finale z powodu niezawinionej kolizji z innym rywalem.

Kosmic Racing wraz z urzędującym mistrzem świata spokojnie podeszło do kwestii wolnych treningów, jednak praca wykonana na tym etapie weekendu zdecydowanie przyniosła efekty. Polski zawodnik bez problemów wygrał czasówkę, co oznaczało, że ustawi swojego karta na pierwszym polu startowym przed wyścigiem kwalifikacyjnym.

Pechowy finał - Karol Basz 2016 #2

Niestety później było już odrobinę gorzej i choć ekipie brakowało tempa, to Baszowi i tak udało się wywalczyć trzecie miejsce przed niedzielną rywalizacją. Niestety największe problemy miały dopiero nadejść w finale - zbyt optymistyczny atak jednego z rywali sprawił, że Polak znalazł się poza torem i na dwa okrążenia przed końcem musiał pożegnać się z punktowaną pozycją.

„Niestety nie był to łatwy weekend” – skomentował Basz po finałowym wyścigu. „Co prawda my pewne rzeczy mogliśmy zrobić lepiej, jednak kończenie rywalizacji poza torem zawsze jest sporym rozczarowaniem. Takie są jednak sporty motorowe i bez odrobiny szczęścia ciężko o sukces. Tym razem nam go zabrakło, jednak skupiamy się na pozytywach, gdyż pierwsze miejsce w kwalifikacjach pokazuje, że nieustannie zaliczamy się do światowej czołówki. Mam nadzieję, że podczas kolejnej rundy uda nam się odwrócić pecha i powalczymy o najwyższy stopień podium. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi”

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl