21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Blisko 200 kierowców gościło w miniony weekend na włoskim torze Adria Karting Raceway. Rywalizowali w pierwszej rundzie pucharu Central Eastern European ROTAX Max Challenge. Wśród nich znaleźli się Polacy, którzy stanęli na podium prawie wszystkich kategorii.

Tor w Adrii jest bardzo technicznym i wymagającym obiektem, dlatego większość kierowców rozpoczęła treningi już w środę. Liczne testy trwały aż do soboty, w niedzielę natomiast przyszedł czas na trening oficjalny oraz wyścigi.

POLSCY KIEROWCY ROTAX’A NA PODIUM WE WŁOSZECH #1

Najliczniejsza klasa Junior podzielona była na grupy i walczyła o wejście do Finału A kilkukrotnie. Reszta kategorii zaliczyła trzy wyścigi o podium.

Najlepiej wśród Polaków wypadł Kacper Bielecki, który wyścig klasy DD2 Max zakończył na pierwszym miejscu, bardzo ładnie wypadł również Mateusz Pyłka, który uplasował się na drugiej pozycji klasy Junior Max. Na drugim stopniu podium klasy Micro stanął Bartłomiej Piekutowski, a na trzecim Kacper Rogala. W kategorii Mini Max na podium również nie zabrakło reprezentanta Polski, Marcel Surmacz stanął na trzecim stopniu.

POLSCY KIEROWCY ROTAX’A NA PODIUM WE WŁOSZECH #4

Na torze było więcej Polaków, którzy ze zmiennym szczęściem rywalizowali we wszystkich klasach. Warto wspomnieć, że seria CEE daje możliwość kierowcom polskiej edycji ROTAX’a, dodatkowej rywalizacji, na dokładnie tym samym sprzęcie, w terminach nie pokrywających się z krajowym kalendarzem. Benefitem są z pewnością nowi oponenci oraz nowe często nie znane tory wyścigowe.

POLSCY KIEROWCY ROTAX’A NA PODIUM WE WŁOSZECH #5

Udział w pierwszej rundzie CEE był świetną rozgrzewką przed startującym za niespełna dwa tygodnie sezonem w Polsce, którego inauguracja odbędzie się na torze WallraV Race Center w Zielonej Górze.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl