21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Rozpoczęła się rywalizacja w sezonie 2016 serii CEE Rotax Max Challenge. Najlepsi kierowcy z Europy Środkowej i Wschodniej rywalizowali na włoskim torze Adria. Najlepiej spośród kierowców polskiego zespołu kartingowego UNIQ Racing spisał się Bartek Piekutowski, któremu do zwycięstwa w kategorii Micro Max zabrakły 34 tysięczne sekundy.

Do rywalizacji przystąpiło aż 10 kierowców UNIQ Racing, którzy w piątkowych i sobotnich treningach prezentowali się bardzo dobrze, nie raz plasując się w czołówce. W niedzielny poranek przyszedł czas na trening kwalifikacyjny, przedfinały, finały i superfinały.

W kategorii Micro Max startowało 29 kierowców, a w czasówce drugie miejsce zajął Bartek Piekutowski. Na 5. miejscu uplasował się Filip Matejczyk, a 26. był Max Mazurkiewicz. W przedfinale Piekutowski i Matejczyk utrzymali swoje pozycje, a jedną zyskał Mazurkiewicz. W finale Bartek Piekutowski ponownie był drugi, a po jednym miejscu zyskali Filip Matejczyk i Max Mazurkiewicz. W Superfinale, bardzo blisko zwycięstwa był Piekutowski, któremu do pierwszego miejsca zabrakły zaledwie 34 tysięczne sekundy. Na 5. miejscu ostatni wyścig ukończył Matejczyk, a 27. był Max Mazurkiewicz.

Podium na początek - Uniq Racing #1

W Mini Max mieliśmy jednego reprezentanta UNIQ RacingJerzego Spinkiewicza, który w tym roku przeszedł do wyższej kategorii. Niestety, zawody zaczęły się dla niego pechowo, gdyż nie wykręcił żadnego kółka kwalifikacyjnego. W przedfinale startował zatem z końca stawki, która liczyła 34 kierowców. Udało mu się jednak nadrobić aż 15 miejsc i zakończyć go na 19. pozycji. Kolejne 7 miejsc Jerzyk zyskał w finale, a w superfinale utrzymał 12. pozycję.

W kategorii Junior startowało aż 45 kierowców, a rywalizacja musiała toczyć się w grupach. Swoją grupę kwalifikacyjną wygrał Sylwester Aleksejevas, czwarty był w niej Kamil Donicz, a 11. Artemi Kamenok. Po wyścigach kwalifikacyjnych wszystkim trzem kierowcom zespołu z Samsonowa udało się awansować do fiału A, do którego przechodziło 34 najszybszych zawodników. Ostatecznie Sylwester Aleksejevas zajął 8. miejsce, Kamil Donicz 15, a Artemi Kamenok był 23.

Podium na początek - Uniq Racing #3

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali Seniorzy. Awaria dotknęła na początku kwalifikacji Michała Stępińskiego i nie wyjechał on na tor. Maciej Chrupek pojechał bardzo dobrze w stawce 31 kierowców, wykręcając 7. czas. W przedfinale Chrupek stracił dwa miejsca, ale aż 19 pozycji nadrobił Stępiński, który zakończył wyścig na 12. pozycji. W finale Chrupek dojechał jako 15. a kolejny pech dotknął Stępińskiego, który nie ukończył wyścigu. W Superfinale wyżej był mimo wszystko Stępiński, który przyjechał jako 17. Dwie pozycje niżej znalazł się Chrupek.

Podium na początek - Uniq Racing #2

Znakomicie w kategorii DD2 jechał Dzianis Slavinski. Wśród 22 kierowców zaczął on od ósmego miejsca w kwalifikacjach, ale potem dojechał na 3. miejscu w przedfinale. Utrzymał on tę pozycję w finale, ale niestety w przedfinale spadł o jedno miejsce i zawody zakończył tuż za podium.

- Uważam, że był to bardzo udany weekend wyścigowy naszego zespołu. Wielu kierowców przed sezonem zmieniło kategorie i na Adrii debiutowali na innych gokartach w zawodach. Jeszcze inni jechali w naszych barwach po raz pierwszy. Kierowcy potrafili zyskiwać pozycje w wyścigach i to nas bardzo cieszy - podsumował weekend Karol Dąbski.

Podium na początek - Uniq Racing #4

Kolejna runda CEE Rotax Max Challenge zostanie rozegrana pomiędzy 26 a 29 maja na Pannonia Ring, ale przerwa w startach polskiego zespołu będzie znacznie krótsza bowiem już w ten weekend kierowcy UNIQ Racing wystartują w Rotax Max Eurochallenge na torze w Genk.

Informacja prasowa Zdjęcia: Mirosław Stępiński

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl