11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Miniony tydzień był jednym z ważniejszych w tegorocznym kalendarzu ROKKERSÓW. Rozgrywki 7 i 8 rundy serii ROK CUP POLAND otwierały drugą połowę wyścigowego sezonu pucharu. W zmaganiach na torze WallraV Race Center nie mogło zabraknąć również Damiana Mazurka - kierowcy klasy MINI ROK.

Zawody tradycyjnie poprzedziły otwarte sesje treningowe. Kierowcy pokonując dziesiątki kilometrów zapoznawali się z charakterystyką toru, oraz dobierali odpowiednie ustawieniu sprzętu do panujących warunków.

ZIELONOGÓRSKIE POJEDYNKI DAMIANA #1

Damian 7 rundę inauguruje 23 rezultatem czasówki. W półfinale zawodnik uczestniczy w szeregu pojedynków. Niestety, w trakcie jednego z nich bierze udział w kontakcie z Adamem Piszczako i traci wywalczoną pozycję. Kontynuując bieg w głębi stawki na mecie zjawia się 21. Finał to walka o jak najlepszy rezultat, którą ostatecznie podsumowuje 15 lokatą. Zebrane punkty zapewniły mu 16 miejsce w podsumowaniu dnia.

Do niedzielnych biegów kierowca przystąpił z 21 pola. Z wyścigu na wyścig Damian notuje coraz lepsze tempo. Rozgrywając szereg pojedynków na swoją korzyść notuje 13 i 11 pozycję. W klasyfikacji rundy uplasował się na 12 miejscu.

ZIELONOGÓRSKIE POJEDYNKI DAMIANA #2

W „generalce” MINI ROKA, Damian jest obecnie 12, a szansę na kolejne, cenne punkty będzie miał już 18-19.06, gdy przystąpi do zmagań kolejnych dwóch rund pucharu. Tym razem areną zmagań będzie kartingowa nitka toru „Poznań”.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl