11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Za nami kolejne rundy Pucharu ROK. Tym razem rywalizacja jednej z dwóch głównych serii kartingowych przeniosła się na tor do Zielonej Góry. Przy bardzo sprzyjającej, słonecznej pogodzie zawodnicy Teamu DD Motorsport zaprezentowali się na półmetku Pucharu ROK.

To niewątpliwie były zawody o wymiarze niemalże historycznym. Ze świetnej strony zaprezentował się kierowca klasy JUNIOR ROK Marcin Zając, który jako pierwszy kierowca DD Motorsport wygrał Rundę w tej klasie. Marcin potwierdził świetne tempo, które już nie raz prezentował podczas sezonu, jednak tym razem ominęły go pechowe sytuacje i podczas sobotnich zmagań w biegach finałowych dwukrotnie mijał linię mety na 2. pozycji, dzięki czemu stanął na niższym stopniu podium.

DUŻY SUKCES MARCINA ZAJĄCA. DANIEL PEWNIE LIDEREM #4

Niedzielne starty to jeszcze lepsze rezultaty. 2. miejsce w przedfinale i 1. pozycja w biegu finałowym sprawiają, że pierwsze miejsce podczas VIII Rundy na podium w klasie Junior ROK stało się faktem. Marcin podsumowuje więc kartingowy weekend dwoma miejscami na podium oraz przesuwa się w klasyfikacji sezonu na 5. pozycję.

DUŻY SUKCES MARCINA ZAJĄCA. DANIEL PEWNIE LIDEREM #2

W kategorii ROK GP 25 kolejne świetne występy notuje Daniel Zając, który zdobywa komplet punktów, wygrywając obie Rundy. Nieco gorzej wiedzie się Marcelowi, który w klasyfikacji sobotnich zmagań zostaje sklasyfikowany na 6. miejscu. Niedzielne zmagania to już jednak dużo lepsze tempo Marcela. 2. Oraz 3. miejsce w biegach finałowych pozwala mu stanąć na drugim stopniu podium. W klasyfikacji generalnej Daniel pewnie umacnia się na 1. pozycji ROK GP 25, zaś Marcel Prokscha-Koppen jest 3.

DUŻY SUKCES MARCINA ZAJĄCA. DANIEL PEWNIE LIDEREM #3

Warto wspomnieć, iż w klasie BABY ROK zaprezentował się również Franek Pawlak, zaś w pokazach BABY ROK wystąpił Michał Zając, dla którego były to debiutanckie zawody. W kategorii GP 15 podczas sobotnich zawodów Team DD Motorsport wspierał Wojtek Stadnik. Zapraszamy na kolejne Rundy.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl