21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Do końca wyścigowego sezonu serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND pozostały zaledwie 2 wyścigowe weekendy. Podczas minionego, kierowcy spotkali się na kartingowej nitce toru „Poznań”, gdzie rozegrana została 7 i 8 odsłona pucharu. Zawody należały do bardzo ciekawych, a to za sprawą świadomości kierowców, że podsumowanie tegorocznych zmagań zbliża się wielkimi krokami. Ogromne emocje podgrzewała fantastyczna pogoda, która towarzyszyła zebranym w stolicy wielkopolski przez cały weekend.

WALKA O CENNE PUNKTY W POZNANIU #5

Otwarte sesje treningowe rozpoczęły się już we czwartek. Promotorzy, oraz firma Liberia, zadbali, o świetną atmosferę na poznańskim padoku, gdy po zakończonych piątkowych wyjazdach, zaprosili wszystkich obecnych, na mecz inauguracyjny Euro 2016. Piłkarskie emocje podgrzewał również zorganizowany przez nich grill. Zawody nie tylko rozpoczęły się miłym akcentem, ale również zakończyły. Ponownie organizatorzy rozdali komplety nowiutkich opon dla zwycięzców, a Ci z kolei drogą losowania wyłonili kolejnych szczęśliwców.

Jako pierwsi, na starcie zjawili się kierowcy SENIOR MAXA. Przez cały weekend, tempo stawce nadawał Welezinski (BirelART by WTR)- zwycięzca obu rund. Za jego plecami o 2 miejsce podium walczyli Dziocha (Jastrzębski Racing) i Greguła (UniQ Racing). W sobotę Dziocha okazuje się szybszy, ale pechowa dla niego niedziela, pozwala Gregule zając miejsce obok Welezinskiego. Niedzielne podium uzupełnił Sobieski (Inter Cars Karting Team).

WALKA O CENNE PUNKTY W POZNANIU #3

W JUNIOR MAXIE, dwukrotny szczyt podium wywalczył Donicz (UniQ Racing). Emocjonujące pojedynki toczyły się za jego plecami. O miejsce na podium walczyli Pyłka (Jastrzębski Racing), Aleksejevas (UniQ Racing), Wiśnicki (Wyrzykowski Motorsport), Wierzbicki (KRK) i Kaprzyk (Jastrzębski Racing). Ostatecznie na pudle dwukrotnie pojawiał się Pyłka (2 i 3), w towarzystwie Wiśnickiego i Aleksejevasa.

WALKA O CENNE PUNKTY W POZNANIU #4

Największą ilością stoczonych pojedynków może pochwalić się klasa MICRO MAX. Walka o jak najlepszą pozycję toczona była na każdym odcinku biegu. W sobotę świetną dyspozycję prezentują kierowcy UniQ Racing - Matejczyk i Piekutowski, którzy zapewniają sobie pozycję liderów. W niedzielę, wyprzedza ich i po zwycięstwo sięga 3 kierowca 7 rundy - Pasiewicz (V-kart).

Na nudę nie mogli narzekać również widzowie śledzący wyścigi łączonej kategorii DD2 MAX i DD2 MASTERS. W DD2 MAX przez cały weekend rywalizowali Jurmanowicz (Wyrzykowski Motorsport) i Bartoszuk (F1 Karting Team). Ostatecznie, kierowcy podzielili się wygraną - Jurmanowicz w sobotę, Bartoszuk w niedzielę. Ścisłą czołówkę uzupełniali także Białach (Inter Cars Karting Team) i Szuliński (Inter Cars Racing Team).

WALKA O CENNE PUNKTY W POZNANIU #1

W DD2 MASTERS bezkompromisowe zwycięstwa odnosił lider klasyfikacji generalnej klasy - Murański (Wyrzykowski Motorsport). Dwukrotnie na podium stawał również Biriuk (JR Racing) - 3 i 2 stopień. Miejsce na weekendowym pudle wywalczyli także Protasov (BirelART by WTR) i Wilczyński (Ernst Racing).

W MINI MAXIE, świetną formą pochwalił się Kuc (V-kart), który dwukrotnie odnotował maksymalną liczbę punktów. 2 i 3 miejscem wymienili się Pyłka (Jastrzębski Racing) i Drożyński (Wyrzykowski Motorsport), którzy przez cały weekend starali się zagrozić liderowi.

Jak zawsze, bardzo liczną grupę stanowili uczestnicy pokazów MICRO MAX i HOBBY 125. Starty na kartingowej części, najbardziej znanego w Polsce toru wyścigowego były świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Kolejne dwie rundy zaplanowano na 30-31.07 w Toruniu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl