13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

Za nami kolejny wyścigowy weekend serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Tym razem grono kierowców zmierzyło się na kartingowej nitce toru „Poznań” podczas 7 i 8 rundy pucharu. Pogoda sprzyjała wyścigom, dzięki czemu na torze toczyły się zaciekłe pojedynki, o jak najlepszy rezultat. Dwukrotnym miejscem na podium, weekend podsumował Kuba Greguła (SENIOR MAX), który w sobotę był 3, a w niedzielę 2.

Kuba już od czwartku obecny był w stolicy wielkopolski. Nad jego treningami czuwali mechanicy i trenerzy teamu UniQ Racing. Wszystko, to by kierowca mógł w pełni wykorzystać swoją dobrą formę.

PODIA KUBY W POZNANIU #2

Sobotnie zmagania Kuba rozpoczął od wywalczonego, 2 pola startowego do półfinału. Wyścig zaczyna mocnym akcentem i szybko obejmuje prowadzenie. Doganiają go jednak Welezinski i Jastrzębowski, którzy odbierają mu pozycję. Pojedynkując się z Dziochą, Kuba tasuje się między 3-4 pozycją, by ostatecznie na mecie zamknąć pierwszą trójkę. Finał to także jego świetne tempo. Starając się zagrozić liderowi, ponownie jego głównym rywalem staje się Dziocha. Ostatecznie Kuba utrzymuje pozycję startową i plasuje się na 3 stopniu podium.

PODIA KUBY W POZNANIU #1

Niedzielne kwalifikacje SENIOR MAXA Kuba zalicza czasem okrążenia na poziomie 53.087s. Swoje bardzo dobre, 3 pole startowe wykorzystuje w półfinale i do końca wyścigu stara się zagrozić prowadzącemu Welezinskiemu. Na mecie zjawia się 2s. przed 3 zawodnikiem. Finał to powtórka zmagań z Welezinskim. Kierowcy ponownie odsuwają się od reszty stawki dzięki czemu Kuba do mety dowozi niezagrożoną 2 pozycję. Zebrane punkty zapewniły mu w podsumowaniu rundy pozycję vice-lidera.

PODIA KUBY W POZNANIU #3

W klasyfikacji generalnej sezonu, Kuba odrobił starty i awansował na 3 pozycję SENIOR MAXA. O kolejne punkty kierowca zawalczy 30-31.07 na torze w Toruniu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl