17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

Za nami kolejny wyścigowy weekend serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Tym razem grono kierowców zmierzyło się na kartingowej nitce toru „Poznań” podczas 7 i 8 rundy pucharu. Pogoda sprzyjała wyścigom, dzięki czemu na torze toczyły się zaciekłe pojedynki, o jak najlepszy rezultat. Dwukrotnym miejscem na podium, weekend podsumował Kuba Greguła (SENIOR MAX), który w sobotę był 3, a w niedzielę 2.

Kuba już od czwartku obecny był w stolicy wielkopolski. Nad jego treningami czuwali mechanicy i trenerzy teamu UniQ Racing. Wszystko, to by kierowca mógł w pełni wykorzystać swoją dobrą formę.

PODIA KUBY W POZNANIU #2

Sobotnie zmagania Kuba rozpoczął od wywalczonego, 2 pola startowego do półfinału. Wyścig zaczyna mocnym akcentem i szybko obejmuje prowadzenie. Doganiają go jednak Welezinski i Jastrzębowski, którzy odbierają mu pozycję. Pojedynkując się z Dziochą, Kuba tasuje się między 3-4 pozycją, by ostatecznie na mecie zamknąć pierwszą trójkę. Finał to także jego świetne tempo. Starając się zagrozić liderowi, ponownie jego głównym rywalem staje się Dziocha. Ostatecznie Kuba utrzymuje pozycję startową i plasuje się na 3 stopniu podium.

PODIA KUBY W POZNANIU #1

Niedzielne kwalifikacje SENIOR MAXA Kuba zalicza czasem okrążenia na poziomie 53.087s. Swoje bardzo dobre, 3 pole startowe wykorzystuje w półfinale i do końca wyścigu stara się zagrozić prowadzącemu Welezinskiemu. Na mecie zjawia się 2s. przed 3 zawodnikiem. Finał to powtórka zmagań z Welezinskim. Kierowcy ponownie odsuwają się od reszty stawki dzięki czemu Kuba do mety dowozi niezagrożoną 2 pozycję. Zebrane punkty zapewniły mu w podsumowaniu rundy pozycję vice-lidera.

PODIA KUBY W POZNANIU #3

W klasyfikacji generalnej sezonu, Kuba odrobił starty i awansował na 3 pozycję SENIOR MAXA. O kolejne punkty kierowca zawalczy 30-31.07 na torze w Toruniu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl