21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona CIK-FIA Karting Academy Trophy. Maciek Szyszko chcąc jak najlepiej przygotować się do zmagań, wykorzystuje każdą możliwą okazję do treningów. Miniony weekend kierowca spędził na portugalskim torze w Portimao, gdzie rozgrywana była 2 runda Mistrzostw Hiszpanii. Startując w klasie JUNIOR X30 zapoznawał się z torem, na którym będzie się ponownie ścigał już za niespełna dwa tygodnie.

Sesje treningowe Maciek podsumowywał bardzo dobrymi czasami. Po serii sobotnich przygotowań przyszedł czas na kwalifikacje. Niestety, nie poszły one do końca po myśli Maćka. Bardzo długa prosta toru w połączeniu z wiejącym wiatrem powoduje, że jeżeli nie jedzie się za kimś w tunelu, notuje się spore straty na prędkości. Ostatecznie kwalifikacje, Maciek podsumowuje czasem 1:01.253min. i 26 rezultatem.

MACIEK I 2 RUNDA MISTRZOSTW HISZPANII #2

Następnym etapem zawodów były biegi eliminacyjne. Pierwszy z nich okazuje się dla niego pechowy. Maciek zalicza bardzo dobry start, ale na jednym z dohamowań popełnia błąd w wyniku którego gaśnie mu silnik. Odnajdując się szybko w trudnej sytuacji, wraca do rywalizacji i zaczyna odrabiać starty. Ostatecznie wyjazdy podsumowuje 20 i 26 rezultatem, co w podsumowaniu eliminacji uplasowało go na 27 lokacie.

Wypoczęty i odprężony, Maciek powrócił na tor w niedzielę. Poranny warm-up zaliczył, obiecującym- 8 rezultatem. Startując z końca, szybko przebija się w górę stawki w półfinale. Pojedynkując się z Simao Jorge Ventura sięga 16 miejsca. Finałowy bieg kierowca poświęca na walkę o jak najlepszy wynik. Pierwsze pojedynki prowadzi już po starcie. Jadąc w okolicach 14-16 miejsca, bierze udział w kontakcie z innym zawodnikiem, po którym wypada z toru. Po powrocie do rywalizacji rzuca się w pogoń za stawką i odrabiając starty na mecie zjawia się 21, a po uwzględnieniu przez sędziów kar, awansuje na 20 pozycję.

MACIEK I 2 RUNDA MISTRZOSTW HISZPANII #1

Jak zawsze, Maciek szczere podziękowania kieruje do tych którzy wspierają go podczas zmagań, a w szczególności do zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki, oraz rodziców i dziadków.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl