21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Za nami jeden z ważniejszych weekendów tegorocznego sezonu. Na torze w Poznaniu spotkali się najmłodsi kierowcy biorący udział w zmaganiach pucharu ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Wszystko to by zawalczyć o miano Kartingowego Mistrza Polski Młodzików. Ciężka, dwudniowa praca zawodników MICRO MAXA i MINI MAXA pozwoliła wyłonić tegorocznych zdobywców prestiżowego tytułu.

Pierwsze wyjazdy na tor kierowcy zaliczyli już we czwartek. Otwarte sesje treningowe pozwoliły im dokładnie zapoznać się z charakterystyką toru. Niespodziankę sprawiła im jednak niedziela, gdy nad torem pojawiły się ciężkie, deszczowe chmury. Jazda na slickach po mokrej nawierzchni była świetnym sprawdzianem umiejętności zawodników.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW ROZSTRZYGNIĘTE #1

Zawody, tradycyjnie rozpoczęły kwalifikacje. W sobotę najszybsi okazali się Pomorski w MICRO MAXIE i Pyłka w MINI MAXIE. Półfinały rozstrzygają również na swoją korzyść. Pomorskiemu starają się zagrozić Madden i Litwiniec, ale ten odpiera ataki rywali do samego końca. Pierwszy bieg MINI MAXA, okazuje sie pechowy dla głównego przeciwnika Pyłki - Drożyńskiego. Na jednym z okrążeń kierowca wypada z toru, a Pyłka w towarzystwie Szydłowskiego i Obarzanka dowozi niezagrożone zwycięstwo. W finale ponownie Pomorski i Madden nadają tempo reszcie stawki, a ścisłą czołówkę MICRO MAXA zamyka Maślakiewicz. Finał MINI MAXA to fenomenalne tempo Pyłki. Kierowca na mecie zjawia się z 12s. przewagą nad Drożyńskim i Szydłowskim.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW ROZSTRZYGNIĘTE #2

Niedziela zaskoczyła wszystkich nagłą zmianą aury. Kierowcy, deszczówki w zapasie mieli już przed czasówkami, lecz obeszło się bez ich zakładania. W MICRO MAXIE ponownie pole position wywalczył Pomorski, z kolei w MINI MAXIE najlepszy czas odnotował Szydłowski. Zwycięstwem w MICRO MAXIE podzielili się Pomorski (w półfinale) i Gładysz (w finale). W MINI MAXIE w trakcie 3 okrążenia zaczął padać deszcz. Stawka jadąca na slickach musiała wykazać się dużą wytrwałością walcząc o przyczepność. Mimo to na mecie pierwszy zjawia się Pyłka przed Drożyńskim i Szydłowskim. W finale, Pyłka wpada w poślizg i spada. Wykorzystuje to Szydłowski, który wygrywa tuż przed Drożyńskim. Odrabiający straty Pyłka notuje 3 lokatę.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW ROZSTRZYGNIĘTE #5

Według nieoficjalnych wyników, klasyfikacja generalna Kartingowych Mistrzostw Polski Młodzików 2016 prezentuje się następująco:

MICRO MAX Mistrz Polski- Oskar Pomorski Vice-Mistrz Polski- Jonathan Madden 2-gi Vice Mistrz Polski- Dawid Maślakiewicz

MINI MAX Mistrz Polski- Oliwier Pyłka Vice-Mistrz Polski- Adam Szydłowski 2-gi Vice-Mistrz Polski- Igor Drożyński

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl