21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Niewiele zabrakło, aby w ostatni weekend łódzki kierowca kartingowy, Karol Pasiewicz zdobył drugi z rzędu tytuł Kartingowego Mistrza Polski Młodzików. 10-latek wywalczył w tym roku wicemistrzostwo w mocnej kategorii Mini Rok, choć mógł zdecydować się także na start w nieco łatwiejszej klasie Micro Max, w której triumfował już przed rokiem.

Tytuły Mistrzów Polski Młodzików są przyznawane za udział w dwóch dniach rywalizacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do końca nie było wiadomo, czy Karol zdecyduje się na obronę tytułu w Micro Max czy podejmie wyzwanie w mocno obsadzonej klasie Mini Rok, gdzie łodzianin nie dysponował najlepszym silnikiem. Pasiewicz uznał jednak, że spróbuje się w trudniejszej kategorii.

Kierowca teamu V-Kart trzeci weekend z rzędu spędził na Torze Poznań. Do obiektu w Przeźmierowie zdołał się dość dobrze przyzwyczaić, a efektem tego był trzeci czas w sobotnich kwalifikacjach - zaledwie 0,069 sekundy za Kamilem Grabowskim i 0,055 sek. za dobrym kolegą Karola, Maciejem BanasiemKarol wygrał oba biegi finałowe przed Jakubem Szablewskim i został pewnym liderem w drodze po mistrzostwo.

Karol Pasiewicz Wicemistrzem Polski Młodzików #1

O ile pierwszy dzień zmagań odbywał się przy słonecznej pogodzie, to w niedzielę nadeszło pogorszenie pogody. Podczas czasówki zaczęła padać mżawka, dlatego szybkie kółko trzeba było zrobić jak najwcześniej. Pasiewicz popełnił jednak błąd, ponieważ zamiast szybko wyrkęćić jak najlepszy czas, szukał podczepienia się pod tunel aerodynamiczny za plecami innego szybkiego kierowcy. Pogarszająca się pogoda uniemożliwiła jednak poprawianie czasów i Karol ruszał do pierwszego finału z siódmej pozycji. 10-latkowi z Łodzi nie było jednak łatwo wyprzedzić rywali i przedfinał zakończył jako piąty, a główny wyścig jako czwarty. Po dodaniu wszystkich punktów okazało się, że Pasiewicz został wyprzedzony przez jadącego równo cały weekend Jakuba Szablewskiego, który został Mistrzem Polski Młodzików.

- Nie żałuję, że zdecydowałem się na start w trudniejszym Mini Roku - podsumował Karol Pasiewicz. - Do mistrzostwa zabrakło bardzo niewiele, a wicemistrzostwo to też chyba bardzo dobry wynik. W sobotę czułem się super i udało się wygrać pierwszą serię mistrzostw. W niedzielę obrałem złą taktykę na kwalifikacje, no ale trudno. To była ważna lekcja. Teraz wiem, że mogłem je rozegrać lepiej. Gratuluję Kubie Szablewskiemu mistrzostwa, a ja bardzo się cieszę z drugiego stopnia podium.

Za 3 tygodnie Karol rozpocznie walkę w Kartingowych Mistrzostwach Polski organizowanych już przez Polski Związek Motorowy. Tydzień wcześniej pojawi się jednak na przedostatnim weekendzie Rok Cup Poland w Toruniu. Starty łodzianina wspierają w sezonie 2016: nowy sklep z akcesoriami do sportów motorowych Motorsporter.com, Kemppi, Hypertherm oraz łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria.

Więcej informacji o Karolu Pasiewiczu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej pod adresem http://karolpasiewicz.pl/.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl