21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Najmłodsi uczestnicy serii ROK CUP POLAND mają za sobą jeden z ważniejszych weekendów sezonu 2016. Biorąc udział w zmaganiach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, kierowcy walczyli o tytuł Kartingowego Mistrza Polski Młodzików. Stawkę BABY ROKA, na torze w Poznaniu uzupełniał również Piotr Czaja, który zawody podsumował 5 rezultatem.

Reprezentujący barwy Elite Racing Development, Piotruś Czaja w stolicy wielkopolski obecny był już we czwartek. Godziny spędzone na przygotowaniach nie poszły na marne, czego potwierdzeniem było, wywalczone 6 pole startowe do sobotniego półfinału. Pierwszy wyścig, po zaciekłych pojedynkach z Dawidem Marcinowskim kończy na 5 pozycji. W kolejnym przyspiesza i na mecie zamyka pierwszą 3, ocierając się tym samym w podsumowaniu dnia o podium.

PIOTREK 5 W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW #1

W niedzielę pogoda uległa zmianie, zaczęło padać i wiać. Mimo to Piotruś nie stracił woli walki i po czasówce był 8. W półfinale, mimo mokrej nawierzchni, prezentuje bardzo dobre tempo i sięga 4 lokaty. Niestety, finał okazuje się dla niego pechowy. W trakcie pojedynków z Jankiem Przyrowskim, dochodzi między nimi do kontaktu. Piotrek spada w głąb stawki i ostatnią szachownicę mija jako 13.

W podsumowaniu Mistrzostw, Kierowca uplasował się na, bardzo dobrym 5 miejscu. Wynik ten wróży udane starty i być może tytuł Mistrza w przyszłości.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl