21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Za Franciszkiem Czaplą, kolejny pracowity weekend. Młodziutki kierowca klasy BABY ROK, spędził go na torze „Poznań”, gdzie rywalizował w zmaganiach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Stawką zawodów było miano Kartingowego Mistrza Polski Młodzików 2016. Mimo nie wywalczonego tytułu, Franciszek podsumował wyścigi 9 rezultatem.

Franek na torze, wraz z towarzyszącym mu teamem Bambini Racing obecny był już od czwartku. Czas pozostały do sobotnich kwalifikacji, poświęcił na udział w otwartych sesjach treningowych.

1 rundę inauguruje 8 rezultatem. Biegi finałowe kierowca podsumowuje awansem. W półfinale przesuwa się o 2 oczka w górę, a w finale metę mija na 5 miejscu, co w klasyfikacji dnia plasuje go na 6 pozycji.

FRANEK ŚCIGAŁ SIĘ W MISTRZOSTWACH POLSKI #1

W niedzielę nastąpiła gwałtowna zmiana warunków pogodowych. Kierowcy już od porannego warm-upu mieli w zapasie deszczówki. Mimo niesprzyjającej aury niedzielne wyścigi, Franek rozpoczyna z 9 pola. Półfinał to awans o 4 pozycje. Niestety, finał okazuje się dla niego pechowy. Kierowca traci swoją wysoką pozycję, gdy na jednym z okrążeń dochodzi do kontaktu z Kajetanem Gawronem, w wyniku którego obaj wypadają z toru i nie wracają już do rywalizacji.

Niezrażony, Franek przygotowuje się do kolejnych zawodów serii ROK CUP POLAND, które odbędą się już 9-10.07 na torze w Poznaniu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl