21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Miniony weekend na torze w Poznaniu, team Jastrzębski Racing podsumowuje ogromnym sukcesem. Ścigający się w klasie MINI MAX, Oliwier Pyłka zdobywa tegoroczny tytuł Kartingowego Mistrza Polski Młodzików w klasie MINI MAX. Świetne tempo prezentowała również reszta teamowej stawki, biorąca udział w zmaganiach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Oliwier, już od czwartkowych sesji treningowych prezentował świetną dyspozycję. Wygrywając sobotnią czasówkę, utrzymuje prowadzenie nad stawką MINI MAXA, do końca dnia. Finał to jego miażdżąca, 12s. przewaga.

REPREZENTANT TEAMU JASTRZĘBSKI RACING MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW #2

Niedzielną rundę kierowca inauguruje 2 polem startowym. Półfinał, mimo iż jechał na slickach po mokrej nawierzchni rozgrywa na swoją korzyść i ponownie wygrywa. W finale, wpada w poślizg i traci prowadzenie. Odrabiając starty, na mecie zamyka ostatecznie ścisłą czołówkę.

W MINI ROKU swój debiut zaliczył Dominik Garbaciak. Mimo braku doświadczenia w tej klasie, ma na swoim koncie szereg udanych wyjazdów. Po wywalczeniu 15 wyniku czasówki, kolejne wyjazdy na tor kończy oczko wyżej względem poprzedniego. Ostatecznie, pierwszą rundę zalicza 14 rezultatem.

REPREZENTANT TEAMU JASTRZĘBSKI RACING MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW #3

Mimo niesprzyjających warunków w niedzielę kierowca przyspiesza. Po zajęciu 12 miejsca w półfinale, w finale awansuje na 8 lokatę, kończąc tym samym dzień na 10 pozycji.

REPREZENTANT TEAMU JASTRZĘBSKI RACING MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW #1

Najmłodszym reprezentantem teamowych barw był Marcel Kasprzycki, ścigający się w BABY ROKU. Kierowca wraz z kolejnymi zawodami czyni spore postępy, czego dowodem są 11 i 9 miejsce w sobotę. Podczas niedzielnych kwalifikacji, zawodnik notuje 11 czas. W półfinale poprawia wynik o 3 lokaty, zjawiając się na mecie biegu jako 8. W finale walczy o jak najlepszą pozycję. W trakcie pojedynków, gdy plasuje się na 6 pozycji, dochodzi do kontaktu z rywalem. Marcel spada w głąb stawki, ale pewna jazda i dobre tempo, pozwalają mu minąć ostatnią szachownice na 8 miejscu.

W klasyfikacji generalnej zawodów, kierowcy uplasowali się na następujących pozycjach: MINI MAX - Oliwier Pyłka - 1 BABY ROK - Marcel Kasprzycki - 10 MINI ROK - Dominik Garbaciak - 14

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl