21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Maciek Szyszko prosto z włoskiego toru w Adrii udał się do Portugalii. Podobnie jak przed dwoma tygodniami, miniony weekend spędził na torze w Portimao. Wedle zapowiedzi, wziął udział w 2 rundzie CIK-FIA ACADEMY TROPHY.

Udział w pierwszych zmaganiach, kierowca wziął już w sobotę. Kwalifikacje podsumowuje czasem 59.234s. Wynik ten zapewnia mu 10 pozycję w jego grupie startowej, a w podsumowaniu całej stawki ACADEMY - 17 miejsce na 47 sklasyfikowanych kierowców. Kolejnym etapem były biegi eliminacyjne. Pierwszy, po zaciekłych pojedynkach z Valtersem Zviedrisem podsumowuje 11 miejscem, by już w następnym awansować o 3 oczka. Wynikiem HEATów było 14 pole startowe do niedzielnego półfinału.

2 RUNDA CIK-FIA KARTING ACADEMY TROPHY W PORTIMAO #2

Kolejny dzień na torze zaczął sie dla niego obiecująco. Kierowca szybko odbiera rywalom kolejne pozycje i na mecie zamyka pierwszą 10 stawki. Do końca biegu musiał odpierać ataki Zviedrisa, czyhającego na jego błąd. Finał okazuje się dla niego pechowy. Tuż po starcie tasuje się między 12, a 14 pozycją. Niestety, na 6 okrążeniu zostaje uderzony przez rywala, przez co spada na 23 pozycję. Odrabiając straty do ostatnich metrów biegu, linię mety mija jako 19.

2 RUNDA CIK-FIA KARTING ACADEMY TROPHY W PORTIMAO #1

Jak zawsze, Maciek szczere podziękowania kieruje do tych którzy wspierają go podczas zmagań, a w szczególności do zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki, oraz rodziców i dziadków.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl