21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Miniony weekend upłynął braciom Szyszko na zmaganiach włoskiej edycji serii ROK CUP. Tym razem, areną rywalizacji, o cenne punkty klasyfikacji generalnej był tor South Garda Karting w Lonato.

Bracia, wraz z towarzyszącym im teamem Speedkart na torze obecni byli już na kilka dni przed rozpoczęciem wyścigów. Otwarte sesje treningowe poświęcili na intensywne przygotowania, by podczas startów móc zaprezentować jak najlepszą dyspozycję. W sobotę, po 4 wyjazdach na tor obaj wzięli udział w kwalifikacjach. Maciek startując w pierwszej grupie JUNIOR ROKA, wywalczył 5 czas, co w podsumowaniu wszystkich zawodników uplasowało go na 9 miejscu. Szymon, pokonując okrążenie toru w 48.846s. zapewnił sobie 10 pole startowe do półfinału SENIOR ROKA.

BRACIA SZYSZKO I ÓSMA ODSŁONA ROK CUP AREA NORD #2

Pierwszy, niedzielny wyścig JUNIOR ROKA - BATTERIA to bardzo dobre tempo Maćka. Tuż po starcie kierowca jedzie 5, szukając okazji do awansu na 4 lokatę. Na ostatnim okrążeniu udany atak przeprowadza Gianluigi Palego, przez co Maciek linię mety mija jako 6. W finale kierowca tasuje się między 11, a 13 miejscem. Ostatecznie linię mety mija jako 10, lecz decyzją sędziów nałożona zostaje na niego kara +10s. za uszkodzenie zderzaka, co powoduje spadek na 18 lokatę. W podsumowaniu rundy Maciek sklasyfikowany został na 21 miejscu.

BRACIA SZYSZKO I ÓSMA ODSŁONA ROK CUP AREA NORD #1

Niedzielne zmagania SENIOR ROKA, to równe i pewne tempo Szymona. Półfinał kierowca zalicza 12 rezultatem. W finale, tuż po starcie zostaje wypchnięty z toru i spada na 20 miejsce. Odrabiając straty walkę koło w koło prowadził z Matteo Chiari i ostatecznie ostatnią szachownicę mija jako 13. W punktacji rundy zajął 12 lokatę.

Po ośmiu rozegranych rundach , w klasyfikacji generalnej sezonu Szymon jest 6 kierowcą SENIOR ROKA w stawce 58 zawodników , a Maciek zajmuje 23 pozycję w JUNIOR ROKU na 70 sklasyfikowanych zawodników . Kolejne zawody już 17.07 na torze 7 Laghi Kart w Castelletto. Jak zawsze, wyścigowi bracia gorące podziękowania kierują do zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki, Paolo Zani'ego, oraz rodziców i dziadków, którzy wspierają ją ich podczas zmagań na torze.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl