13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

Niemałą niespodziankę sprawił swoim kibicom w miniony weekend Marcin Zając. Kierowca znany z krajowych rozgrywek serii ROK CUP, tym razem wziął udział w zmaganiach pucharu ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Ścigając się w klasie SENIOR MAX, 9 i 10 rundę ROTAXA, kierowca może uznać za debiutanckie frycowe. Choć na toruńskim torze przy AWIX Arenie towarzyszyło mu zmienne szczęście, to Marcin nie tracił woli walki do końca.

Sobotnie zmagania reprezentant DD Motorsport inauguruje 4 rezultatem czasówki. W półfinale przez część wyścigu jedzie w połowie stawki, lecz ostatecznie na mecie zjawia się 6. W finale przeprowadza udany atak na Michała Łaniewskiego, dzięki czemu notuje 5 pozycję. Jak się okazało, oba wyścigi stanowiły dla Marcina niemałe wyzwanie. Z powodu defektu jednego z zaworów, jego sinikowi brakowało około 2000 obr/min, co stanowi ogromną stratę na prędkości i mocy. Mimo to Marcin dawał z siebie wszystko i w podsumowaniu rundy zajął 5 lokatę.

MARCIN ŚCIGAŁ SIĘ W PUCHARZE ROTAXA #1

Niedziela, to także 4 pole startowe kierowcy. W półfinale bierze udział w szeregu pojedynków i sięga 3 miejsca. Niestety, decyzją komisji technicznej zostaje wykluczony z biegu, przez co przesuwa się na koniec tabeli. Finał poświęca na odrobienie strat i szybko atakuje kolejne pozycje. Ostatecznie metę mija jako 4, a zebrane punkty plasują go w podsumowaniu dnia na 6 lokacie.

MARCIN ŚCIGAŁ SIĘ W PUCHARZE ROTAXA #2

Mimo niezapowiedzianej zmiany, kierowca udowodnił, że szybko odnajduje się w nowej dla siebie sytuacji. Finałowe rundy pucharu rozegrane zostaną 17-18.09 na torze w Słomczynie. Kto wie, czy Marcin ponownie nie uzupełni klasy SENIOR MAX.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl