21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Najważniejsze zawody w kategoriach Micro i Mini w Europie to rewelacyjny występ kierowców polskiego zespołu, to przede wszystkim Bartka Piekutowskiego i Filipa Matejczyka, którzy stanęli na podium najmłodszej z kategorii. Znakomicie pojechał Jerzy Spinkiewicz, a duży pech dotknął Sylwestra Aleksejevasa i Kamila Donicza.

Co roku do austriackiego Bruck przyjeżdżają najlepsi kierowcy kartingowi z całej Europy w kategoriach Micro Max i Mini Max by rywalizować o miano najlepszego na Starym Kontynencie. W tym roku w Eurofinale rywalizowali również przedstawiciele kategorii Junior. Łącznie do rywalizacji stanęło 104 zawodników.

UNIQ Racing wystawiło w tych prestiżowych zawodach 7 kierowców. W kategorii Micro MaxFilip Matejczyk, Bartek Piekutowski, Shahan Ali Mohsin i Tung Kok. W kategorii Mini prezentował się się Jerzy Spinkiewicz, a w Juniorach jechali Sylwester Aleksejevas i Kamil Donicz.

Swoją ogromną klasę i szybkość potwierdzili w weekend Piekutowski i Matejczyk. Bartek zaczął od 4. czasu w kwalifikacjach, ale po sobotnich wyścigach finałowych był już pierwszy. Po wygraniu przedfinału, nie dał również szans rywalom w finale i sięgnął po historyczne zwycięstwo.

Filip w piątek był 13. ale w sobotę znacznie się poprawił i zajął 4. miejsce. Podobnie było w przedfinale. Finał to awans Matejczyka na 3. miejsce i znakomite miejsce na podium. W tej samej kategorii w barwach UNIQ Racing jechali również Oscar Kok Tung, który zajął 18. miejsce i Shahan Mohsin, który był 29.

Znakomity wynik uzyskał w kategorii Mini Max Jerzy Spinkiewicz. Zaczął on od 26. miejsca, ale potem z biegu na bieg był coraz szybszy. Po wyścigach kwalifikacyjnych zajmował 18. miejsce, po przedfinale 12. a finał ukończył na 5. pozycji. Ostatnie wyścigi nie poszły po myśli Sylwestra Aleksejevasa i Kamila Donicza, którzy reprezentowali

Bartek Piekutowski wygrywa Eurofinale! #1

UNIQ Racing w kategorii Junior. W czasówce byli kolejno na 6. i 11. miejscu. Po wyścigach kwalifikacyjnych zajmowali pozycje 3. i 11. i takie same były ich miejsca po przedfinale. Niestety, w finale Sylwester został wypchnięty z toru, podobnie jak Kamil i ukończyli zawody na 20. i 28. miejscu.

"Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tych zawodów. W każdym treningu od środy włącznie dawaliśmy z siebie 100%. Wiedzieliśmy, że każdy z kierowców ma szanse na podium i wszystko było świetnie dopracowane. Treningi, doświadczenie i pasja naszych kierowców przełożyły się na świetne wyniki końcowe" - powiedział Karol Dąbski. "Dziękujemy zawodnikom oraz mechanikom za ich ciężką pracę bez której nie byłby możliwy ten sukces" - dodaje Piotr Dąbski, właściciel zespołu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl