26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

Druga, a zarazem ostatnia, tegoroczna seria zmagań Kartingowych Mistrzostw Polski, oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski rozegrana została w miniony weekend na torze WallraV Race Center w Zielonej Górze. Uczestnicy najbardziej prestiżowych zawodów sezonu 2016 na padoku obecni byli już od środy. Wszystko to, by jak najlepiej przygotować się do walki, o cenne punkty klasyfikacji generalnej, jednej z dwóch głównych, krajowych serii kartingowych - ROTAX MAX CHALLENGE POLAND Zmienna pogoda - w sobotę słońce, w niedzielę deszcz- była nie tylko sprawdzianem umiejętności zawodników, lecz dostarczyła także wspaniałego widowiska.

Pierwszym etapem zawodów były piątkowe kwalifikacje. Pole position w poszczególnych klasach wywalczyli: MICRO MAX: Oskar Pomorski, MINI MAX: Igor Drożyński, JUNIOR MAX: Piotr Wiśnicki, SENIOR MAX: Kacper Bielecki, DD2 MAX: Kacper Bielecki, DD2 MASTERSSławomir Murański.

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W ZIELONEJ GÓRZE #5

Jako pierwsi, na torze zjawili się kierowcy klasy MINI MAX. Już od pierwszego wyścigu o pozycję lidera zaciekłe pojedynki toczyli Oliwier Pyłka i Szymon Jabłoński. Pyłka metę wszystkich czterech wyścigów minął jako 1, lecz w wyniku nałożonej kary +10s. w klasyfikacji 3 wyścigu na szczycie tabeli sklasyfikowany został Jabłoński. W sobotę na 2 i 3 miejscu uplasował się Jerzy Spinkiewicz, a w niedzielę pierwszą trójkę uzupełniał Igor Drożyński.

MICRO MAX to bardzo wyrównane tempo i liczne roszady w pierwszej trójce. Na szczycie weekendowego podium uplasował się Bartłomiej Piekutowski, który wygrał 3 z 4 wyścigów. Na drugi stopniu uplasował się Karol Pasiewicz, który przez cały weekend trzymał się tuż za zderzakiem lidera. Ścisłą czołówkę uzupełnił Oskar Pomorski, a sukcesami mogli pochwalić się również Filip Matejczyk i Szymon Szerszeń, którzy uczestniczyli w walce o jak najlepszy wynik.

big-FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W ZIELONEJ GÓRZE

Kolejni na linii startu zjawiali się kierowcy łączonej stawki DD2 MAX I DD2 MASTERS. Sobota to dominacja Kacpra Bieleckiego, gonionego przez Karola Jurmanowicza. 3 miejscem podzielili się Łukasz Bartoszuk i Sławomir Murański (MASTERS). Zwycięstwem, niedzielę rozpoczął Jurmanowicz, lecz na koniec dnia Bielecki powraca na pozycję lidera. Świetne tempo potwierdził Murański, który został vice-liderem 4 serii wyścigowej. W klasyfikacji MASTERS za Murańskim uplasowali się Dariusz Solich i Yurii Protasov.

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W ZIELONEJ GÓRZE #3

Ogromnych emocji dostarczali również kierowcy kategorii JUNIOR MAX. Świetne tempo Mateusza Pyłki, pozwoliło mu wygrać 3 wyścigi i stanąć na szczycie podium 2 odsłony Mistrzostw. Przez cały weekend starał mu się zagrozić vice-lider- Piotr Wiśnicki. Jako 3 na pudle stanął Mateusz Kaprzyk, a swoją obecność w czołówce minionych startów zaznaczyli również Kamil Donicz i Maciej Kocoń.

Ostatni na linii startu zjawiali się kierowcy SENIOR MAXA. Zwycięstwem, weekend rozpoczyna Kuba Greguła, lecz szybko na pozycję lidera wychodzi Marcel Jastrzębowski, który ostatecznie wygrywa weekendowe zmagania. Na 2-3 lokacie utrzymywał się Dawid Dziocha, a wygrana 4 wyścigu klasy umocniła jego pozycję na 2 stopniu podium. Na 3 miejscu sklasyfikowany został Greguła, na którego naciskał Michał Stępiński. W ścisłej czołówce, jako 3 ostatni wyścig klasy podsumował Mateusz Bartsch.

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W ZIELONEJ GÓRZE #1

Najważniejsze tytuły, kartingowego sezonu 2016 w poszczególnych kategoriach wywalczyli:

MICRO MAX: Mistrz Polski- Bartłomiej Piekutowski, Vice-mistrz Polski- Karol Pasiewicz, 2. Vice-mistrz Polski- Filip Matejczyk MINI MAX: Mistrz Polski- Szymon Jabłoński, Vice-mistrz Polski- Oliwier Pyłka, 2. Vice-mistrz Polski- Igor Drożyński JUNIOR MAX: Mistrz Polski- Mateusz Pyłka, Vice-mistrz Polski- Piotr Wiśnicki, 2. Vice-mistrz Polski- Kamil Donicz SENIOR MAX: Mistrz Polski- Marcel Jastrzębowski, Vice-mistrz Polski- Michał Stępiński, 2. Vice-mistrz Polski- Dawid Dziocha DD2 MAX: Mistrz Polski- Karol Jurmanowicz, Vice-mistrz Polski- Łukasz Bartoszuk, 2. Vice-mistrz Polski- Sławomir Murański DD2 MASTERS: Mistrz Polski- Sławomir Murański.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U