21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Cztery wyścigi II Serii Kartingowych Mistrzostw Polski w Zielonej Górze zadecydowały o tym, że Bartek Piekutowski z UNIQ Racing został Mistrzem Polski. Tytuł wicemistrzowski po niezwykle zaciętej walce zdobył Michał Stępiński, a brązowe medale przypadły Filipowi Matejczykowi i Kamilowi Doniczowi.

Przed drugą rundą mistrzostw, "UNIQalni" prowadzili w dwóch kategoriach. Liderem Micro Max był Filip Matejczyk, a pierwsze miejsce w Senior Max zajmował Michał Stępiński.

Rywalizacja w Micro Max była bardzo zacięta. Głównym rywalem Matejczyka był kolega z zespołu, Bartek Piekutowski. Cztery wyścigi w Zielonej Górze ułożyły się pomyślnie dla Piekutowskiego, który wygrał 3 z 4 biegów i sięgnął po tytuł Kartingowego Mistrza Polski. Matejczyk ostatecznie uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, nieznacznie przegrywając rywalizację o tytuł wicemistrzowski. W krajowych mistrzostwach brał udział w tej kategorii również Kotaro Murai, który w tym roku debiutuje na torach w Polsce. Japończyk był ostatecznie 8. co w gronie 18 kierowców jest świetnym wynikiem.

Szalenie zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii Senior. Liderem był Michał Stępiński, który w Zielonej Górze był piąty, dwukrotnie czwarty i raz drugi. Ostatecznie zebrał tyle samo punktów co Marcel Jastrzębowski i Dawid Dziocha. Michał zdobył tytuł wicemistrza Polski, co jest rewelacyjnym osiągnięciem. Bardzo dobrze wypadł również Jakub Greguła, drugi kierowca UNIQ Racing w tej kategorii, który zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na trzecim stopniu podium Mistrzostw w kategorii Junior stanął Kamil Donicz, który przed zawodami w Zielonej Górze był wiceliderem. W miniony weekend zajmował on szóste, dwukrotnie czwarte i raz pierwsze miejsca. Dla tego kierowcy, który stracił cześć obecnego sezonu z powodu kontuzji ręki, to również duży sukces.

Świetnie w Zielonej Górze jechał Jerzy Spinkiewicz w Mini Max. Przed weekendem był on na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej, ale dzięki drugiemu, trzeciemu i dwóm czwartym miejscom awansował o 3 pozycje, na 4. miejsce.

Informacja prasowa Zdjęcia: Maciej Spinkiewicz

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl