21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Miniony weekend na długo zapadnie w pamięci kartingowej rodziny serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Dwie ostatnie- XI i XII runda pucharu zgrały się z otwarciem, najnowszego toru wyścigowego w Polsce - Słomczyn. Podczas ceremonii oddania obiektu do użytku, obecni byli znamienici goście między innymi prezes PZM- Andrzej Witkowski, a następnie swoje umiejętności prezentowali Mistrz Świata - Karol Basz, oraz Hieronim Kochański. Były to tylko jedne z wielu emocji jakich doświadczyli widzowie, albowiem już w niedzielę poznaliśmy tegorocznych zwycięzców biletów na tegoroczny Finał Światowy w Sarno.

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #7

Piątek i sobota upłynęły pod znakiem pięknej pogody. W niedzielę nastąpiło ochłodzenie, lecz przedstawiciele firm Liberia, oraz Fresh zadbali, by dobra atmosfera trwała jak najdłużej.

Jako pierwsi, do rywalizacji przystąpili kierowcy SENIOR MAXA. Od początku zawodów walka o prowadzenie toczy się pomiędzy Gregułą i Welezinskim. Greguła rozgrywa na swoją korzyść półfinał, z kolei w finale szybszy okazuje się Welezinski. Na mecie obu startów 3 meldował się Dziocha, lecz w wyniku nałożonej na niego kary +10s. w finale jego miejsce zajmuje Tkocz. Niedziela to bezsprzeczna dominacja Greguły, który wygrywa oba biegi, a w finale wypracowuje 11s. przewagę. Tuż za nim zjawiają się Dziocha i Tkocz.

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #9

W JUNIOR MAXIE, 4 zwycięstwami podsumował weekend Aleksejevas. W sobotę jego pozycji starał się zagrozić Pyłka i Kaprzyk. W półfinale szybszy jest Pylka, z kolei na koniec dnia Kaprzyk. Z dobrej strony pokazał się również Janicki - debiutujący w klasie juniorskiej Rotaxa. W niedzielę o pozycję vice-lidera walczyli Kaprzyk i Wiśnicki. W pierwszym wyścigu pojedynek wygrywa Kaprzyk, a w drugim Wiśnicki.

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #5

W MICRO MAXIE prym w sobotę wiedli Piekutowski i Matejczyk, którzy na mecie meldowali się zajmując dwie pierwsze pozycje. Ścisłą czołówkę klasy uzupełniali Szerszeń i Maślakiewicz. W niedzielę ponownie najszybszy jest Piekutowski. Tuż za nim, jako vice-lider kończy oba biegi Szerszeń. Na 3 miejscu w półfinale melduje się Pomorski, a w finale Havrylets.

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #4

Sporych emocji, dostarczała jak zawsze łączona stawka DD2. Półfinał XI rundy wygrywa Bielecki, lecz w finale traci prowadzenie na rzecz Białacha. W półfinale, 2 zjawia się Bartoszuk, oczko przed Jurmanowiczem - który zamyka również finałową trójkę. W klasyfikacji MASTERSÓW sobotnie zmagania najwyżej ukończyli: Solich, Biriuk, Wilczyński. W niedzielnym półfinale, Białach nadal utrzymuje swoje dobre tempo i wygrywa przed Bieleckim i Bartoszukiem. W finale dwie pierwsze lokaty zajmują jednak Bielecki i Bartoszuk, a po serii pojedynków z Jurmanowiczem, 3 rezultat notuje Białach. Najszybszymi MASTERSAMI dnia ponownie zostali Biriuk, Wilczyński i Solich.

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #1

Jako ostatni na tor wyjeżdżali kierowcy MINI MAXA. Trzy z czterech weekendowych wyścigów rozgrywa na swoją korzyść Jabłoński. Niestety w niedzielnym finale odpada z rywalizacji po udziale w incydencie. Półfinał XI rundy tuż za liderem kończą Kolasa i Janczewski, lecz w finale ich miejsca zajmują Pyłka i Kuc. Kuc i Pyłka nie zwalniają również tempa w niedzielę i pierwszy wyścig kończą także w ścisłej czołówce. Tym razem jednak szybszy okazuje się Kuc. W finale walka koło w koło o pozycję lidera toczyła się pomiędzy kilkoma kierowcami. Ostatecznie najszybszy okazuje się Kolasa, a za nim ostatnią szachownicę sezonu mijają Janczewski i Kuc.

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #6

Warto wspomnieć, że na torze mogliśmy zobaczyć również uczestników jazd pokazowych: klasy MICRO MAX i HOBBY 125, którzy zaliczali wyjazd za wyjazdem.

Poniżej prezentujemy Wam tegoroczne czołówki poszczególnych kategorii: MICRO MAX: 1. Bartłomiej Piekutowski, 2. Filip Matejczyk, 3. Karol Pasiewicz MINI MAX: 1. Marcel Kuc, 2. Oliwier Pyłka, 3. Szymon Jabłoński JUNIOR MAX: 1. Mateusz Pyłka, 2. Piotr Wiśnicki, 3. Silvester Aleksejevas SENIOR MAX: 1. Wiktor Welezinski, 2. Dawid Dziocha, 3. Kuba Greguła DD2 MAX: 1. Łukasz Bartoszuk, 2. Karol Jurmanowicz, 3. Michał Białach DD2 MASTERS: 1. Sławomir Murański, 2. Kirill Biriuk, 3. Yurii Protasov

EMOCJONUJĄCY KONIEC SEZONU ROTAXA #8

Na najważniejszej imprezie sezonu, GRAND FINALS 2016 w Sarno zobaczymy: Bartłomieja Piekutowskiego, Filipa Matejczyka, Marcela Kuca, Mateusza Pyłkę, Wiktora Welezinskiego, Karola Jurmanowicza, Łukasza Bartoszuka, Kacpra Bieleckiego i Sławomira Murańskiego.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl