21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 rund, 48 biegów w każdej z kategorii i znamy wreszcie wyniki Rotax Max Challenge Poland 2016 ! Są one bardzo korzystne dla kierowców UNIQ Racing.

W miniony weekend w Słomczynie odbyły się dwie ostatnie rundy RMCP. Startowało w nich 9 kierowców polskiego zespołu, mającego siedzibę w podkieleckim Samsonowie.

W kategorii Micro Max zarówno w sobotę jak i w niedzielę bezkonkurencyjny był Bartek Piekutowski. Dwa zwycięstwa pozwoliły mu wyprzedzić zespołowego kolegę, Filipa Matejczyka i sięgnąć po triumf w klasyfikacji generalnej serii. Matejczyk w sobotę był 2. a w niedzielę zajął 5. miejsce i po zdobyciu mistrzostwa CEE Rotax Max Challenge, dołożył do swojego tegorocznego dorobku wicemistrzostwo w krajowej serii. W 6 rundach tej kategorii uczestniczył Kotaro Murai z Japonii, który ostatecznie zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kategorii Junior Max już w sobotę mistrzostwo zapewnił sobie Mateusz Pyłka, który dołączył do zespołu pod koniec sezonu. Był on w XI rundzie trzeci. Równych nie miał sobie natomiast Sylwester Aleksejevas, który był najszybszy we wszystkich biegach, wygrał obie rundy i sięgnął po tytuł drugiego wicemistrza serii. Kamil Donicz zajął w sobotę 13. miejsce, a w niedzielę był 7. Ostatecznie zajął on 6. miejsce w RMCP.

Świetnie w kategorii Senior pojechał w ten weekend Jakub Greguła. W sobotę był on drugi, a w niedzielę nie miał już sobie równych i dzięki temu zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

W kategorii Mini Max w sobotę 2. miejsce zajął Oliwier Pyłka. W niedzielę natomiast był 5. ale i tak mógł cieszyć się z wicemistrzostwa serii. Jerzy Spinkiewicz w XI rundzie był na 6. miejscu, a w ostatniej rundzie był 10. i ostatecznie zajął 6. miejsce w „generalce”. W tej kategorii rywalizował również Marceli Popiel, który w sobotę był 15, a w niedzielę 14. Dało mu to 14. miejsce na koniec sezonu.

Podsumowując zatem, 6 obecnych kierowców UNIQ Racing stanęło na podium Rotax Max Challenge Poland 2016. Mamy dwóch mistrzów Rotax Max Challenge Poland (Bartek Piekutowski, Mateusz Pyłka), dwóch wicemistrzów (Filip Matejczyk, Oliwier Pyłka) i dwóch kierowców z trzecich miejsc (Sylwester Aleksejevas i Jakub Greguła).

Przedostatnim startem UNIQ Racing w tym sezonie będzie Rotax Max Eurochallenge, które zostanie rozegrane na torze Adria pomiędzy 5 a 9 października.

Informacja prasowa Zdjęcie: Maciej Spinkiewicz

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl