13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

Przygotowania do tegorocznej edycji Finału Światowego ROK CUP idą pełną parą. Każdą możliwą okazję do treningu wykorzystuje również Adrian Janicki. W zeszły weekend kierowca Jastrzębski Racing ścigał się w 1 serii, 26. odsłony włoskiego Pucharu Jesieni, którą podsumował na 2 stopniu podium JUNIOR ROKA.

Treningi, poprzedzające zawody trwały już od kilku dni. Adrian notował bardzo dobre czasy, lecz to sobotnia czasówka dowiodła świetnej dyspozycji kierowcy. Pokonując okrążenie toru South Garda Karting w czasie 49.553s. plasuje się na pole position JUNIOR ROKA.

Niedzielny półfinał to walka Adriana o jak najlepszy wynik. Kierowca pojedynkuje się z Wojtkiem Grzybem i Gabrio Bizzozero i ostatecznie mija metę jako 5, lecz w wyniku zastosowanych przez sędziów kar przesuwa się na 4 lokatę.

ADRIAN JANICKI W MIĘDZYNARODOWEJ CZOŁÓWCE #1

W finale przyspiesza i szybko awansuje na 3 miejsce. Ostatecznie, pozycję utrzymuje do końca wyścigu, lecz ponownie sędziowie stosują karę na jednego z rywali, dzięki czemu Adrian awansuje na pozycję vice-lidera.

Udane występy nie oznaczają jeszcze jednak powrotu zawodnika do kraju. Już za niespełna tydzień, stanie ponownie do walki na torze w Lonato, podczas finału Pucharu Jesieni.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl