30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

08 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Genewa, 7 marca 2018 r. – podczas targów ...

19 luty 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Pasiewicz osiągnął historyczne dla Polski ...

23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

W miniony weekend na włoskim torze South Garda Karting w Lonato, rozegrana została 1. prova 26° Trofeo Autunno. Międzynarodową stawkę kierowców uzupełnili również bracia Szyszko, którzy przygotowują się do tegorocznego Finału Światowego ROK CUP. Obaj zaprezentowali świetne tempo, a Szymon stanął na najwyższym stopniu podium SENIOR ROKA.

Podsumowaniem intensywnych treningów, były sobotnie kwalifikacje. Szymon zajął 2 miejsce , z kolei Maciek plasuje się na 5 polu startowym.

SZYMON SZYSZKO ZWYCIĘŻA  W LONATO #1

Niedziela to dominacja Szymona nad stawką SENIORÓW. Kierowca, po starcie z 2 pozycji w półfinale na mokrej nawierzchni szybko wysuwa się na prowadzenie i wygrywa wyścig . W finale to również dobre tempo na suchym torze i pewnie zwycięstwo .

Świetną dyspozycję zaprezentował również Maciek. Pierwsze ataki, kierowca podejmuje tuż po starcie półfinału. Przesuwając się szybko w górę stawki, sięga pozycji lidera i pewnie wygrywa wyścig.

SZYMON SZYSZKO ZWYCIĘŻA  W LONATO #2

Finał to także bardzo dobre tempo kierowcy. Do ostatniego okrążenia, utrzymuje 1 pozycję. Niestety, udany atak przeprowadza Gabrio Bizzozero, przez co Maciek mija metę jako 2. Pechowo, decyzją sędziów nałożona zostaje na niego kara +10s. za zderzak, co powoduje, że spada na 6 lokatę.

Koniec zawodów nie oznacza jednak powrotu braci do kraju. Kolejny weekend spędzą także na South Garda Karting, tym razem podczas rozgrywek finałowej odsłony Pucharu Jesieni.

Jak zawsze, gorące podziękowania kierują do zespołu Speedkart, Kamila Wódki, oraz Paolo Zani i Stefano Tredicine za przygotowanie silników i rodziców, dziadków, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl