13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

W miniony weekend na włoskim torze South Garda Karting w Lonato, rozegrana została 1. prova 26° Trofeo Autunno. Międzynarodową stawkę kierowców uzupełnili również bracia Szyszko, którzy przygotowują się do tegorocznego Finału Światowego ROK CUP. Obaj zaprezentowali świetne tempo, a Szymon stanął na najwyższym stopniu podium SENIOR ROKA.

Podsumowaniem intensywnych treningów, były sobotnie kwalifikacje. Szymon zajął 2 miejsce , z kolei Maciek plasuje się na 5 polu startowym.

SZYMON SZYSZKO ZWYCIĘŻA  W LONATO #1

Niedziela to dominacja Szymona nad stawką SENIORÓW. Kierowca, po starcie z 2 pozycji w półfinale na mokrej nawierzchni szybko wysuwa się na prowadzenie i wygrywa wyścig . W finale to również dobre tempo na suchym torze i pewnie zwycięstwo .

Świetną dyspozycję zaprezentował również Maciek. Pierwsze ataki, kierowca podejmuje tuż po starcie półfinału. Przesuwając się szybko w górę stawki, sięga pozycji lidera i pewnie wygrywa wyścig.

SZYMON SZYSZKO ZWYCIĘŻA  W LONATO #2

Finał to także bardzo dobre tempo kierowcy. Do ostatniego okrążenia, utrzymuje 1 pozycję. Niestety, udany atak przeprowadza Gabrio Bizzozero, przez co Maciek mija metę jako 2. Pechowo, decyzją sędziów nałożona zostaje na niego kara +10s. za zderzak, co powoduje, że spada na 6 lokatę.

Koniec zawodów nie oznacza jednak powrotu braci do kraju. Kolejny weekend spędzą także na South Garda Karting, tym razem podczas rozgrywek finałowej odsłony Pucharu Jesieni.

Jak zawsze, gorące podziękowania kierują do zespołu Speedkart, Kamila Wódki, oraz Paolo Zani i Stefano Tredicine za przygotowanie silników i rodziców, dziadków, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl