21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

26. Edycja Trofeo Autunno rozegrana na torze w Lonato przebiegała pod znakiem udanych występów naszych zawodników, startujących na co dzień w serii Rok Cup Poland.

Mimo, że większość zawodników traktuje udział w tej imprezie jako trening przed Światowym Finałem Roka, to silna, międzynarodowa stawka kartingowców sprawiła, że w Trofeo Autunno emocji nie brakowało. Cieszy fakt, że o czołowe lokaty z powodzeniem rywalizowali polscy zawodnicy, w większości znani z rozgrywanej na naszych torach serii Rok Cup Poland.

Dominacja naszych kierowców najbardziej była widoczna w kategorii Junior Rok. Podczas finałowej rozgrywki w Lonato (zawody rozgrywane były przez dwa weekendy) najlepiej radził sobie Kacper Szczurek, który stanął na najniższym stopniu podium. Wysokie, piąte miejsce zajął Maciek Szyszko, a dziesiąty był Adrian Janicki. W tej klasie startował także Maricn Zając (24. miejsce)i Filip Zagórski (33).

Polscy Rokersi wysoko w Lonato #1

W końcowej klasyfikacji generalnej Junior Roka Polacy zajęli całe podium - pierwsze miejsce wywalczył Kacper Szczurek przed Maciejem Szyszko i Adrianem Janickim.

Najliczniej obsadzona przez naszych zawodników klasa Mini Rok także przysporzyła nam wiele powodów do radości. Tutaj najlepiej spisał się Tymek Kucharczyk, który zajął drugie miejsce. Siódma lokata przypadła Jakubowi Szablewskiemu, na 13. miejscu sklasyfikowano Piotra Protasiewicza, na 15. Mateusza Lenarta, na 18. Marcel Kuc, 27. był Maciej Banaś, a 33. Alan Czyż.

Z kolei w Senior Roku Szymon Szyszko po raz kolejny udowodnił, że jest potrafi wygrywać z najlepszymi. Finałowe starcie ukończył na drugiej pozycji, co wystarczyło mu do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Trofeo Autunno. W finale bardzo dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Lejko Igor dotarł do mety tuż za podium, 8. miejsce zajął Bartosz Mila, 16. Karolina Janicka, a 19. Adrian Marcinkiewicz.

Wreszcie jedyny reprezentant naszego kraju w klasie Shifter Rok (karty wyposażone w skrzynie biegów) – Jan Krencisz, ukończył zawody na 12. pozycji.

Teraz naszych zawodników czeka najważniejsza impreza sezonu, czyli konfrontacja z najlepszymi Rokersami na świecie w Rok Cup International Final 2016, która odbędzie się w dniach 21-22 października także w Lonato.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl