21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Dziś na włoskim torze South Garda Karting w Lonato del Garda rusza Międzynarodowy Finał Rok Cup 2016. Jednym z reprezentantów Polski, jedynym z Łodzi jest Karol Pasiewicz, który w narodowej edycji pucharu zajął 3. miejsce w klasie Mini Rok. Wśród międzynarodowej obsady można znaleźć synów kilku topowych kierowców Formuły 1.

Spośród ciekawych nazwisk, z jakimi będzie rywalizował 10-letni Karol w kategorii Mini Rok są chociażby Brazylijczycy - Fernando Barrichello (tata Rubens był 2-krotnym wicemistrzem F1 i sam startuje w klasie Shifter Rok, drugi syn Eduardo jedzie w Junior Rok) czy Emmo Fittipaldi (tata Emerson, którego matka była Polką 2 razy sięgał po mistrzostwo F1). Co ciekawe, Emmo jako członek Tony Kart Racing Team w ramach współpracy z Ferrari Driver Academy trenował w ostatni weekend w Lonato pod okiem Sebastiana Vettela (4x mistrzowstwo F1) i Giancarlo Fisichelli (kierowca testowy Ferrari). Z plejady gwiazdorskich nazwisk na liście zgłoszeń można znaleźć takie jak Sebastian Montoya (tata Juan Pablo 2x był II wicemistrzem F1, 2x wygrał Indianapolis 500 w IndyCar) lub Enzo Trulli (tata Jarno wygrał GP Monako F1 w 2004).

- To niesamowita sprawa być na starcie Międzynarodowego Finału Pucharu Roka - mówi Karol Pasiewicz. - Będę się ścigał z kierowcami, których ojcowie zdobywali ogromne sukcesy w Formule 1 i są tutaj na miejscu! To coś wyjątkowego i chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy za sobą trochę treningów w Lonato, ale stawka jest bardzo mocna i trzeba mieć trochę szczęścia. Tor nie jest suchy, więc trzeba bardzo uważać, żeby nie popełnić błędu. Głównym celem na te zawody jest zebranie międzynarodowego doświadczenia. Dziś w kwalifikacjach będę się starał pojechać mądrze i możliwie szybko.

Łodzianin, który w tym sezonie wywalczył m.in. kartingowe wicemistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Polski młodzików do Włoch pojechał dzięki wsparciu sponsorów. Karierę utalentowanego 10-latka wspomagają w tym sezonie czołowi producenci z branży spawalniczej Kemppi i Hypertherm, łódzki sklep z akcesoriami do sportów motorowych Motorsporter.com, a także salon i serwis spawalniczy z Łodzi - Viktoria.

Więcej informacji o kierowcy można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej karolpasiewicz.pl/.

Informacja prasowa Zdjęcie: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl