13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

Turecki dystrybutor silników Rotaxa i podwozi niemieckiego producenta Mach1 uruchamia nową serię kartingową, do udziału w której zachęca kierowców i zespoły z całego świata. Zdaniem firmy Sportif Isler - która od 2005 roku organizuje zawody endurance na arenie krajowej - nadszedł czas, by ideę wyścigów wytrzymałościowych zaszczepić u szerszego grona odbiorców. W ten sposób narodził się pomysł serii E1 Challenge.

E1 Challenge będzie serią składającą się z pięciu 6-godzinnych wyścigów. Arenami zmagań będą europejskie tory kartingowe, choć na tę chwilę konkretne miejsca rywalizacji nie są potwierdzone. Karty, silniki, opony, paliwo i wszystko, co związane z udziałem w wyścigu, będzie dostarczane przez organizatora. Zespoły ścigać się będą kartami złożonymi z podwozi Mach1 FIA5 oraz silników Rotax Max Junior, które serwisowane będą przez zespół Mach1.

Skąd pomysł na tą serię? Założeniem promotora jest stworzenie serii, której formuła będzie prosta, równa oraz oszczędna, tak by zawodnicy mogli skupić się wyłącznie na przyjemności czerpanej z udziału w rywalizacji. Oferta skierowana jest do zespołów składających się minimum z trzech kierowców, przy czym warto zaznaczyć, iż brak jest górnego limitu członków teamu.

Koszt całego sezonu to 19 000 euro wg oficjalnych informacji zamieszczonych na stronie promotora serii (www.ekec.org).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w E1 Challenge prosimy o kontakt z firmą JMP Racing (www.jmpracing.pl), należącej do sieci dealerskiej niemieckiego producenta podwozi Mach1 Kart.

Więcej informacji: http://www.ekec.org

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl