21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

18 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się ...

11 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy ...

04 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od naszej ostatniej wizyty w stolicy małopolski ...

03 sierpień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Miniony weekend był rozstrzygającym dla ...

29 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już ...

26 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok ...

Turecki dystrybutor silników Rotaxa i podwozi niemieckiego producenta Mach1 uruchamia nową serię kartingową, do udziału w której zachęca kierowców i zespoły z całego świata. Zdaniem firmy Sportif Isler - która od 2005 roku organizuje zawody endurance na arenie krajowej - nadszedł czas, by ideę wyścigów wytrzymałościowych zaszczepić u szerszego grona odbiorców. W ten sposób narodził się pomysł serii E1 Challenge.

E1 Challenge będzie serią składającą się z pięciu 6-godzinnych wyścigów. Arenami zmagań będą europejskie tory kartingowe, choć na tę chwilę konkretne miejsca rywalizacji nie są potwierdzone. Karty, silniki, opony, paliwo i wszystko, co związane z udziałem w wyścigu, będzie dostarczane przez organizatora. Zespoły ścigać się będą kartami złożonymi z podwozi Mach1 FIA5 oraz silników Rotax Max Junior, które serwisowane będą przez zespół Mach1.

Skąd pomysł na tą serię? Założeniem promotora jest stworzenie serii, której formuła będzie prosta, równa oraz oszczędna, tak by zawodnicy mogli skupić się wyłącznie na przyjemności czerpanej z udziału w rywalizacji. Oferta skierowana jest do zespołów składających się minimum z trzech kierowców, przy czym warto zaznaczyć, iż brak jest górnego limitu członków teamu.

Koszt całego sezonu to 19 000 euro wg oficjalnych informacji zamieszczonych na stronie promotora serii (www.ekec.org).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w E1 Challenge prosimy o kontakt z firmą JMP Racing (www.jmpracing.pl), należącej do sieci dealerskiej niemieckiego producenta podwozi Mach1 Kart.

Więcej informacji: http://www.ekec.org

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl