Chcąc rozpocząć przygodą z wyczynowym kartingiem i brać udział w zawodach, nie wystarczy posiadać odpowiedni sprzęt i odzież ochronną. Trzeba przede wszystkim zdobyć certyfikat oraz wyrobić licencję, uprawniająca do startu w profesjonalnych zawodach.

Jak się szybko przekonacie, nie jest to wcale trudne, ale jak wszystkie sprawy, zajmuje trochę czasu.

1. Na początek, należy zapisać się do jednego z klubów, który posiada licencję w sporcie kartingowym. Przedstawiamy aktualną listę takich  klubów, które możecie wybrać w zależności od swojego miejsca zamieszkania. Wystarczy kliknąć w poniższy baner (na dzień 05.03.2014 r.)

Banery_5_280px

2. Kolejnym krokiem jest zdanie egzaminu na certyfikat. W tym celu należy zgłosić chęć zdania egzaminu na licencję w przynależnym klubie, a także:

- złożyć odpowiedni wniosek o przyznanie certyfikatu - do pobrania

- przygotować zdjęcia paszportowe

- wnieść opłatę w kwocie 250zł za egzamin

Jeśli jest to możliwe, można wziąć udział w kursie na taki certyfikat, jednak dla kierowcy który opanuje teorię i nieraz siedział za kierownicą karta, czy to halowego, czy wyczynowego, zdanie takiego egzaminu nie powinno stanowić trudności.

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Materiały do przygotowania się na taki egzamin znajdują się poniżej:

- REGULAMINY SPORTU KARTINGOWEGO na dany rok kalendarzowy

3. Jeśli udało nam się zadać egzamin i otrzymać certyfikat, należy:

- złożyć wniosek o przyznanie licencji kartingowej w zależności od wieku – Juniora lub Seniora - do pobrania

- wnieść opłatę w wysokości              – 210zł ( nowa Licencja Senior - ZG PZM)              – 170zł ( nowa Licencja Junior - ZO PZM) Przedłużenie licencji kartingowej jest nieco tańsze i wynosi:              – 150zł ( nowa Licencja Senior - ZG PZM)              – 120zł ( nowa Licencja Junior - ZO PZM) Opłaty za licencje ustalone przez PZM - do pobrania

- wykonać badania w przychodni sportowej i otrzymać odpowiedni wpis na wniosku

Dodatkowo warto zapoznać się z:

- Regulaminem przyznawania i pozbawiania licencji zawodnika w sportach motorowych

Przybliżone koszty egzaminu, certyfikatu i licencji kartingowej:

–  składka klubowa – 100-150zł /rok (zależy od klubu) – opłata na egzamin – 250zł – badania lekarskie – około 100 zł – wykonanie zdjęć do certyfikatu i licencji - około 20zł – wyrobienie licencji kartingowej – 210zł Senior, 170zł Junior

Jeśli udało Ci się zdać egzamin i zdobyć licencję, możesz już startować w profesjonalnych zawodach.

Banery_3_280px

Partnerzy Projektu:Baner_logo_partnerzy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl