Karting Wyczynowy

 • ROTAX Grand Finals 2019 za nami

  06 listopad 2019
  SPEEDMAN

  Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we Włoszech Finał Światowy, w którym startowali Polacy. Zawody odbyły się na torze Circuito Internazionale di Napoli i trwały blisko tydzień. Na starcie pojawiło się 360 kierowców z 50 krajów, którzy w celu wyrównania szans zostali wyposażeni w nowe gokarty.

  Po

 • Rusza Finał Światowy ROTAXA

  21 październik 2019
  SPEEDMAN

  W miniony weekend na położonym nieopodal Wezuwiusza torze Circuito Internazionale di Napoli rozpoczęła się dwudziesta edycja ROTAX Max Challenge Grand Finals. To jedna z największych imprez kartingowych na świecie bowiem ścigać się w niej będzie 360 kierowców z 50 krajów.

 • Bilety na Grand Finals rozdane

  21 wrzesień 2019
  SPEEDMAN

  Cóż to był za weekend! Tor Poznań 14 i 15 września był areną zmagań w ramach szóstej, ostatniej rundy ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Mogliśmy obserwować karting i ściganie w najlepszym wydaniu, gdzie każdy kierowca dał z siebie absolutnie wszystko. Bilety na Grand Finals 2019 (19-26 października Sarno, Włochy) mogli otrzymać

 • Finałowa runda sezonu ROTAX na Torze Poznań

  13 wrzesień 2019
  SPEEDMAN

  Emocjonujący sezon 2019 w polskiej serii kartingowej ROTAX MAX CHALLENGE POLAND dotarł do swojej decydującej fazy. Już w ten weekend (14-15 września 2019) na kartingowej nitce Toru Poznań kierowcy po raz szósty i ostatni powalczą na obiekcie, który odwiedzili już kilka miesięcy inaugurując sezon. Wcześniej uczestnicy najliczniejszej krajowej serii kartingowej

 • Rok Cup Poland na finiszu

  08 wrzesień 2019
  SPEEDMAN

  Na kartingowej części Toru Poznań rozegrano ostatnią rundę kartingowej serii Rok Cup Poland, która rozstrzygnęła rywalizację w poszczególnych klasach i wyłoniła ostatnią grupę zawodników nominowanych do udziału w Światowym Finale Roka we włoskim Lonato.

 • Rok Cup Poland w Słomczynie

  18 lipiec 2019
  SPEEDMAN

  Zaledwie tydzień po Kartingowych Mistrzostwach Polski zawodnicy startujący w serii Rok Cup Poland powrócili na Autodrom Słomczyn, aby rozegrać czwartą rundę tegorocznego sezonu.

 • Powtórka w Starym Kisielinie

  16 czerwiec 2019
  SPEEDMAN

  Po trzytygodniowej przerwie seria Rok Cup Poland ponownie zawitała do Starego Kisielina koło Zielonej Góry, gdzie rozegrano trzecią rundę Pucharu. To oznacza, że Rokersi znaleźli się już na półmetku tegorocznego sezonu.

 • Rywalizacja Rokersów Nabiera Rumieńców

  23 maj 2019
  SPEEDMAN

  Druga runda kartingowej serii Rok Cup Poland rozegrana została na torze Wallrav Racing Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. W porównaniu do wyników inauguracyjnych zawodów w Toruniu, byliśmy świadkami kilku niespodzianek, które dodatkowo uatrakcyjniły rywalizację.

 • Rokersi walczą o tytuły

  11 maj 2019
  SPEEDMAN

  Pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski 2019 odbyła się w Bydgoszczy, a w gronie startujących zawodników byli także uczestnicy serii Rok Cup Poland.

 • Rok Cup Poland Coraz Atrakcyjniejszy

  28 marzec 2019
  SPEEDMAN

  W pierwszy weekend kwietnia rusza kolejny sezon Rok Cup Poland – najpopularniejszej i najliczniej obsadzonej serii kartingowej w naszym kraju. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach zapowiada się pasjonująco, zwłaszcza, że organizatorzy przygotowali dla zawodników wiele atrakcji. 

 • Solidny debiut JMP Racing w Pucharze Zimy Kocka Cup!

  01 styczeń 2019
  SPEEDMAN

  28 grudnia - jak co roku - na torze Autodrom Vysoke Myto rozegrany został 3-godzinny wyścig Kocka Cup. Była to już 18. edycja wydarzenia organizowanego przez czeski team OK Kart, które tradycyjnie zamyka sezon ścigania w kategorii Honda Endurance. Na starcie stanęło 19 zespołów, które w trudnych warunkach musiały się zmierzyć nie

 • Kajetan Gawron zwycięża w prestiżowym 23 Memoriale Ayrtona Senny

  13 grudzień 2018
  SPEEDMAN

  W dniach 8-9 grudnia 2018 roku na torze w Sarno/Włochy odbyły się prestiżowe zawody kartingowe z cyklu 23° Trofeo Invernale Ayrton Senna. W imprezie wziął udział zawodnik klubu TTSK K-TEAM Tarnów Kajetan Gawron, który wystartował w kategorii Mini 60.

 • Udany występ Polaków w Rok Cup International Final

  28 październik 2018
  SPEEDMAN

  Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w kategoriach Rok wracają z Lonato w znakomitych humorach. Szesnasta edycja Rok Cup International Final przyniosła naszym reprezentantom szereg znakomitych wyników, co świadczy o wysokim poziomie kartingu nad Wisłą.

 • Polacy po największym wyścigu świata!

  17 październik 2018
  SPEEDMAN

  4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland zakwalifikowało się do największej kartingowej imprezy roku - IAME International Final. Blisko 480 najlepszych zawodników z całego świata, na legendarnym torze Le Mans. Wśród nich Jerzy Spinkiewicz i Oliwier Pyłka w kategorii X30 Junior, Dawid Liwiński w kategorii X30 Senior oraz Sylwester Aleksejevas w X30

 • Nasi na Finale Światowym - IAME International Final

  11 październik 2018
  SPEEDMAN

  Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME Series, rozpoczęli rywalizację w najważniejszej i zarazem największej kartingowej imprezie świata - IAME International Final. Legendarny tor Le Mans gości blisko 480 kierowców z całego świata.

 • ROK CUP International Final 2018

  11 październik 2018
  SPEEDMAN

  Lista zapisanych do tegorocznego Finału Światowego Rok Cup'a - Rok Cup International Final 2018 liczy dokładnie 441 kierowców, z 54 krajów i 5 kontynentów. Wśród nich nie zabrakło Polaków, aż 46 Rokkersów z Polski stanie do walki, o najwyższy stopień podium, w każdej z kategorii. Zawodnicy zmierzą się ze sobą na

 • Tytuły dla Rokersów

  07 październik 2018
  SPEEDMAN

  Na Autodromie Słomczyn zakończyła się finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

 • Karol Pasiewicz wicemistrzem Polski w nowej kategorii

  05 październik 2018
  SPEEDMAN

  Ścigający się głównie we włoskich seriach kartingowych, Karol Pasiewicz odwiedził w ostatnich dwóch weekendach także polskie obiekty, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kategorii Junior OK.

 • Powrót mistrza

  25 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, gdzie w barwach swojego dawnego zespołu, Kosmic Racing, rywalizował w mistrzostwach świata. W tym sezonie najważniejsze kartingowe zawody odbyły się w szwedzkim Kristianstad, a krakowianin zakończył je na siódmej pozycji.

 • Bilety na finał światowy rozdane

  17 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  Za nami pełen emocji weekend, a nawet sezon Rotax Max Challenge Poland. Poznaliśmy tegorocznych zwycięzców, którzy otrzymali bilety na finał światowy w Brazylii.

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl