Karting Wyczynowy

 • Udany występ Polaków w Rok Cup International Final

  28 październik 2018
  SPEEDMAN

  Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w kategoriach Rok wracają z Lonato w znakomitych humorach. Szesnasta edycja Rok Cup International Final przyniosła naszym reprezentantom szereg znakomitych wyników, co świadczy o wysokim poziomie kartingu nad Wisłą.

 • Polacy po największym wyścigu świata!

  17 październik 2018
  SPEEDMAN

  4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland zakwalifikowało się do największej kartingowej imprezy roku - IAME International Final. Blisko 480 najlepszych zawodników z całego świata, na legendarnym torze Le Mans. Wśród nich Jerzy Spinkiewicz i Oliwier Pyłka w kategorii X30 Junior, Dawid Liwiński w kategorii X30 Senior oraz Sylwester Aleksejevas w X30

 • Nasi na Finale Światowym - IAME International Final

  11 październik 2018
  SPEEDMAN

  Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME Series, rozpoczęli rywalizację w najważniejszej i zarazem największej kartingowej imprezie świata - IAME International Final. Legendarny tor Le Mans gości blisko 480 kierowców z całego świata.

 • ROK CUP International Final 2018

  11 październik 2018
  SPEEDMAN

  Lista zapisanych do tegorocznego Finału Światowego Rok Cup'a - Rok Cup International Final 2018 liczy dokładnie 441 kierowców, z 54 krajów i 5 kontynentów. Wśród nich nie zabrakło Polaków, aż 46 Rokkersów z Polski stanie do walki, o najwyższy stopień podium, w każdej z kategorii. Zawodnicy zmierzą się ze sobą na

 • Tytuły dla Rokersów

  07 październik 2018
  SPEEDMAN

  Na Autodromie Słomczyn zakończyła się finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

 • Karol Pasiewicz wicemistrzem Polski w nowej kategorii

  05 październik 2018
  SPEEDMAN

  Ścigający się głównie we włoskich seriach kartingowych, Karol Pasiewicz odwiedził w ostatnich dwóch weekendach także polskie obiekty, zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kategorii Junior OK.

 • Powrót mistrza

  25 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, gdzie w barwach swojego dawnego zespołu, Kosmic Racing, rywalizował w mistrzostwach świata. W tym sezonie najważniejsze kartingowe zawody odbyły się w szwedzkim Kristianstad, a krakowianin zakończył je na siódmej pozycji.

 • Bilety na finał światowy rozdane

  17 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  Za nami pełen emocji weekend, a nawet sezon Rotax Max Challenge Poland. Poznaliśmy tegorocznych zwycięzców, którzy otrzymali bilety na finał światowy w Brazylii.

 • Maciek wygrywa w ROK CUP Italia 2018

  14 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. Czasówka, trzy wyścigi kwalifikacyjne i finał zmagań Rokkersów na włoskiej ziemi. Do słonecznej Italii przybyło aż 140 kierowców z wielu zakątków świata. Maciej po zaciętej walce koło w koło wygrał Finał Mistrzostw Włoch w kategorii Senior Rok i stanął na najwyższym stopniu podium

 • Karol Pasiewicz najlepszy z Polaków we Włoskim Finale ROK CUP

  14 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  W miniony weekend, we Włoszech rozegrano prestiżowy w świecie kartingu Narodowy Finał Rok Cup 2018. Najlepszy przed rokiem Karol Pasiewicz ponownie walczył o zwycięstwo, ale tym razem musiał zadowolić się 5. miejscem w kategorii Mini Rok - najwyższym wśród Polaków.

 • Wielkimi krokami zbliża się szósta runda ROTAX MAX Challenge Poland

  13 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  Przed kierowcami ostatni w tym sezonie, wyścigowy weekend serii Rotax Max Challenge Poland. W poprzednich rundach widzieliśmy fantastyczne wyścigi, pełne zwrotów akcji, a także emocji. Szósta runda RMCP rozstrzygnie, którzy z kierowców ścigających się w tym sezonie, byli najlepsi. Tym samym wyłoni uczestników wielkiego finału w Brazylii. 

 • Piąta runda ROTAX MAX Challenge Poland oficjalnie zakończona

  03 wrzesień 2018
  SPEEDMAN

  W ostatni weekend sierpnia odbyła się kolejna, przedostatnia już, odsłona serii RMCP w tym sezonie. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje – radość ze zwycięstw oraz gorycz porażki. Jednak wszyscy kierowcy zastosowali się do zasady fair-play. Na zawodach obecny był także Robert Werle – Wiceprezes Polskiego Związku Motorowego.

 • Wielkimi krokami zbliża się piąta runda ROTAX MAX Challenge Poland

  22 sierpień 2018
  SPEEDMAN

  To już przedostatnia runda Rotax Max Challenge. Bilet na Final Światowy w Brazylii jest w zasięgu ręki. Walka o najwyższe miejsce na podium, a także punkty z pewnością będzie zacięta. Tym bardziej, że kierowcy już raz w tym roku ścigali się na Słomczyńskim Autodromie i każdy zakręt znają jak swoją

 • IAME Series Poland na mecie, z ogromnym sukcesem

  22 sierpień 2018
  SPEEDMAN

  W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców podium oraz biletów na największe kartingowe zawody finał światowy - IAME International Final.

 • Family Kart Cup - impreza kartingowa dla małych i dużych

  21 sierpień 2018
  SPEEDMAN

  W dniach 1-2 września na torze kartingowym Awix Racing Arena odbędzie się kolejna edycja rodzinnej imprezy Family Kart Cup organizowanej przez Bambini Racing. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia. Wzorem minionych lata na uczestników czeka wiele różnych atrakcji. 

 • Kierowcy IAME Series Poland na polach przedstartowych!

  13 sierpień 2018
  SPEEDMAN

  Niespełna kilka dni dzieli nas od wydarzenia IAME Series Poland. Już 17/18 sierpnia na Kartodromie w Bydgoszczy zobaczymy profesjonalnych zawodników kartingowych rywalizujących o tytuł mistrzowski, cenne nagrody oraz w kategoriach wiekowych Mini, Junior, Senior opłacony bilet pozwalający na start w największych i najważniejszych zawodach, Finał Światowy IAME International Final.

 • ROK CUP Poland na finiszu

  10 sierpień 2018
  SPEEDMAN

  Ostatnia odsłona kartingowej serii Rok Cup Poland 2018 miała miejsce na torze Wallrav Racing Center w Starym Kisielinie niedaleko Zielonej Góry. Rywalizacja w każdej z pięciu kategorii była niezwykle zacięta, a często toczyła się do końcowych metrów ostatniego wyścigu.

 • Maciej Szyszko drugi w kartingowych mistrzostwach Włoch

  02 sierpień 2018
  SPEEDMAN

  Kolejny wyścigowy weekend mają za sobą bracia Szyszko. Maciej ,w finale czwartej rundy Mistrzostw Włoch ACI, która odbywała się w Adrii, zajął 2 miejsce. Szymon natomiast otarł się o podium – był czwarty. 

 • Maciek pierwszy, Szymek trzeci w klasyfikacji generalnej - ROK CUP Italia Nord

  26 lipiec 2018
  SPEEDMAN

  Bracia Szyszko mają za sobą intensywny, ale też niezwykle udany weekend we Włoszech. W słynnym Castelletto di Branduzzo na torze 7 Laghi Kart Maciek wygrał szóstą i ostatnią rundę Rok Cup Italia Area Nord w kategorii Senior Rok. Umocnił się na pozycji lidera i sezon zakończył jako zwycięzca. Niewiele gorzej

 • Największa impreza kartingowa sezonu 2018 - Zakończona

  25 lipiec 2018
  SPEEDMAN

  To był niezwykle emocjonujący weekend, bowiem czwarta runda Rotax Max Challenge Poland połączona została z międzynarodową serią Rotax Nordic Challenge, w której ścigali się kierowcy z całej Europy. Do Słomczyna przybyło ponad 130 zawodników z wielu zakątków starego kontynentu. Międzynarodowa stawka, z przewagą polskich kierowców, zagwarantowała miłośnikom kartingu fantastyczne widowisko. 

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl