Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się taką popularnością jak ostatniego piątku , tj. 15.09.

Dzięki wspaniałej inicjatywie organizatora – Pani Katarzyny Piłat, rekordzistki lubelskiego toru, na wieczornej tzw. pojeżdżawce spotkało się aż 20 kierowców z Lublina oraz Rzeszowa.

Jest to również zasługa właścicieli toru, którzy od września udostępnili nowe gokarty oraz ciekawy układ toru.

Było to oczywiście spotkanie towarzyskie w gronie najlepszych kierowców, którzy wspólnie chcieli powalczyć o rekord okrążenia a przy okazji zebrać punkty dla swojego miasta.

Spotkanie nieco przypomniało nam dawny Puchar 5-ciu Torów organizowany przez GokartSystem i nasza redakcję oraz częste weekendowe wyjazdy na zawody do innych miast. Bardzo cieszy nas że nowe pokolenie kartingowców chce działać w Lublinie.

Podczas spotkania uczestnicy walczyli o najlepszego czasy okrążeń podczas 4 przejazdów. Analizując wyniki trzeba przyznać że zarówno goście jak i gospodarze świetnie radzili sobie na lubelskim torze.Ostatecznie najwięcej punktów oraz rekord toru (32,297s.) zdobył Łukasz Pradel z Rzeszowa (20pkt). Tuż za nim uplasował się Marek Wilczyński z Lublina (19pkt) a na ostatnim stopniu podium stanął Paweł Kołodziej (18pkt), również reprezentujący Lublin.

„Gratuluję zwycięzcom pierwszej wspólnej pojeżdżawki – mówi Katarzyna Piłat, organizatorka – bardzo się cieszę że nasi sąsiedzi z Rzeszowa odwiedzili nas i wspólnie rywalizowali na torze. Dziękuję również właścicielom toru Cartmax za zaangażowanie w spotkanie. Bez ich wkładu nie mieli byśmy tak dobrej zabawy.”

Ostatecznie lubelscy kierowcy zebrali 113pkt zaś goście z Rzeszowa – 97pkt.

Wspólne ściganie, miła atmosfera, wspaniałe towarzystwo oraz niespodzianki od właścicieli toru Cartmax sprawiło iż uczestnicy znów planują się spotkać razem.

Gdzie odbędzie się kolejna pojeżdżawka? Tego dowiecie się z pewnością na łamach naszego serwisu.

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl